Wizz Air wycofuje się z Bydgoszczy. Ostatni lot w sierpniu

14 czerwca 2024 13:15
2 komentarze
Według systemu rezerwacyjnego Wizz Aira ostatni lot na trasie z Bydgoszczy do Londynu Luton odbędzie się 31 sierpnia br. To jedyna trasa węgierskiej linii z lotniska w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego.
Reklama
Zawieszenie połączenia z Bydgoszczy do Londynu Luton oznacza, że Wizz Air całkowicie opuszcza lotnisko im. Ignacego Jana Paderewskiego. W trwającym sezonie letnim Wizz Air oferował na trasie z Bydgoszczy do stolicy Wielkiej Brytanii dwa rejsy tygodniowo - we wtorki i soboty.

- Wizz Air monitoruje wydajność swoich tras, aby umożliwić najpopularniejszym kierunkom najniższe możliwe ceny. Jak to jest normalną praktyką, Wizz Air optymalizuje swoją sieć na podstawie wyników tych przeglądów. Trasa Londyn Luton – Bydgoszcz zostanie zawieszona od 1 września 2024 roku
- mówi Sasha Vislaus, rzeczniczka linii lotniczej Wizz Air.


Ograniczenia operacyjne i cięcia w rozkładzie niskokosztowca są związane z problemami z silnikami Pratt&Whitney montowanymi w airbusach z rodziny A320 Neo. Wizz Air stale stara się pozyskiwać dodatkowe samoloty, ale jak widać ich liczba nie jest wystarczająca na potrzeby przewoźnika i konieczne są zawieszenia kolejnych tras.

W dalszym ciągu z Bydgoszczy do Londynu Luton będzie latać Ryanair. Irlandzka linia oferuje również połączenia ze stolicy województwa kujawsko-pomorskie do Londynu Stansted, Birmingham oraz Bristolu, w październiku powrócą również rejsy do Dublinu. Ze Szwederowa można również polecieć na pokładzie samolotów LOT-u do Warszawy i Krakowa.

To nie pierwsze polskie lotnisko, z którego w tym roku przestaje latać Wizz Air. Wraz z wejściem w życie letniego rozkładu lotów węgierski niskokosztowiec zawiesił połączenia z Olsztyna do Londynu Luton oraz Dortmundu. Na stronie mazurskiego portu widnieje informacja, że obie trasy mają powrócić do siatki połączeń jeszcze w tym roku, jednak tej informacji nie potwierdza system rezerwacyjny linii, w którym nie ma możliwości wyszukania lotów z lotniska w Szymanach.

Ostatnie komentarze

MisiekUszatek 2024-06-17 21:51   
MisiekUszatek - Profil MisiekUszatek
Czy kogoś to dziwi? Przysłowiowy "pcim" przestaje płacić i polaczenia znikają. Tak jest z wszystkimi polaczeniami W6 I FR, które kaza sobie płacić za takie polaczenia w ramach pakietów marketingowych i oferować sobie pełen pakiet zniżek na wszystko. Nawet w WMI FR tak ma.
ArCo 2024-06-14 16:02   
ArCo - Profil ArCo
Dostali dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego i teraz znikają :-(
Połączenia z Bydgoszczy do Londynu polegają na tym, że są dni gdzie są trzy rejsy obok siebie, albo takie dni, że nie ma żadnego rejsu. Jest bardzo słabo.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy