1,8 mln pasażerów w maju na Okęciu

14 czerwca 2024 09:53
W maju br. Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło ponad 1,8 mln pasażerów i obsłużyło ponad 9 tys. ton cargo. To kolejny miesiąc wzrostu i najlepszy maj w 90-letniej historii stołecznego portu.
Reklama
Z początkiem czerwca w siatce połączeń z Lotniska Chopina pojawiły się nowe kierunki lotów: Rijad w Arabii Saudyjskiej i Oradea w Rumunii. Niebawem wystartują też nowe bezpośrednie loty do Afryki.


Lotnisko Chopina w maju 2024 odprawiło 1,8 mln pasażerów. To o blisko 12 proc. więcej niż w rekordowym do tej pory maju 2019 r., kiedy port obsłużył ponad 1,6 mln podróżnych. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku z usług lotniska skorzystało już ponad 7 mln osób. W maju lotnisko obsłużyło też ponad 9 tys. ton cargo, jest to rekordowy tonaż ładunków, w porównaniu do analogicznych okresów w ubiegłych latach. Łącznie od stycznia do maja waga odprawionego cargo wyniosła ponad 43,7 tys. ton.

- Początek sezonu Lato 2024 rozpoczynamy rekordami i kolejne miesiące potwierdzą ten trend. Rekordowym dniem był 12 maja, kiedy przez bramki stołecznego portu przeszło 66.129 pasażerów
– mówi Anna Dermont, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

- Nasza atrakcyjna siatka połączeń przyciąga, szczególnie w okresie wakacyjnym, coraz więcej podróżnych. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej odpowiednio dostosować lotnisko, by móc obsłużyć rosnący popyt
- dodaje Dermont.

W pierwszych dniach czerwca PLL LOT zainaugurowały dwa nowe połączenia z Lotniska Chopina: do Rijadu oraz Oradei. Loty do stolicy Arabii Saudyjskiej są realizowane trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele. Rejsy do położonego w zachodniej części Rumunii miasta odbywać będą się cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i soboty). W najbliższym czasie w stołecznym porcie pojawi się nowy przewoźnik – Ethiopian Airlines, należący do sojuszu Star Alliance. Na pokładzie maszyn etiopskich linii lotniczych pasażerowie z Warszawy będą mogli polecieć do Addis Abeby.


W sezonie Lato 2024 w siatce połączeń ze stołecznego portu znajdują się 123 kierunki. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy br. wśród najpopularniejszych kierunków regularnych wybieranych przez podróżujących z Lotniska Chopina znalazły się: Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt i Bruksela. W ruchu czarterowym pasażerowie najchętniej latali do takich kurortów jak: Antalya, Marsa Alam, Hurghada, Sharm El Sheikh i Fuerteventura.

Fot.: Materiały prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy