Wrocław: 416 tys. pasażerów w maju

13 czerwca 2024 10:55
W maju br. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 416 tys. pasażerów i zanotował wzrost o 21 proc. względem ubiegłego roku. To najlepszy piąty miesiąc w historii lotniska.
Reklama
Statystyki Wrocław (WRO)
 
– Za nami absolutnie wyjątkowa wiosna. Rekordowa liczba oferowanych z Wrocławia połączeń spotkała się z rekordowym zainteresowaniem pasażerów. To główne powody, dzięki którym w kolejnym miesiącu, możemy pochwalić się świetnymi wynikami. Do tej pory w przypadku naszego lotniska liczba obsłużonych pasażerów na poziomie powyżej 400 tysięcy była zarezerwowana dla miesięcy letnich, w tym roku osiągnęliśmy ją już w maju
– powiedział Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Najpopularniejszym turystycznym kierunkiem były Włochy. Ten kierunek wybrało ponad 12% spośród wszystkich podróżujących ze stolicy Dolnego Śląska. Najczęściej były to loty na lotniska Mediolan Bergamo i Bolonia. Tuż za słoneczną Italią uplasowała się nie mniej słoneczna Hiszpania, którą wybrał co dziesiąty pasażer. W przypadku Półwyspu Iberyjskiego najbardziej popularne były Walencja i Malaga. Niesłabnącą popularnością cieszą się czartery z Wrocławia do Turcji. Tylko w maju z oferty tour operatorów proponujących loty do Antalyi skorzystało ponad 30 tysięcy pasażerów, co oznacza wzrost rok do roku o 18%.

– Duże zainteresowanie lotami do Włoch czy Hiszpanii jest dla nas potwierdzeniem, że oferta, jaką przygotowaliśmy wspólnie z przewoźnikami, jest atrakcyjna dla pasażerów latających z Wrocławia. Najbardziej cieszy jednak fakt, że wszystkie pozostałe kierunki „wakacyjne” również osiągają bardzo dobre wyniki. Średni poziom wypełnienia samolotów linii niskokosztowych w maju to ponad 92%. W ostatnim czasie podobny wynik osiągnęliśmy tylko raz, w sierpniu zeszłego roku
– podkreślił Karol Przywara, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.


Zainteresowanie lotami z Wrocławia jest rekordowo duże. Na 49 kierunków obsługiwanych przez przewoźników niskokosztowych, aż 41 zanotowało średnie miesięczne wypełnienie na poziomie powyżej 90%. To samo dotyczyło rejsów czarterowych, startujących i odlatujących z Wrocławia z fotelami zajętymi na poziomie 93%.

W czerwcu na pasażerów czekają wszystkie najpopularniejsze kierunki. Część z nich przez najbliższe miesiące będzie kursować z większą częstotliwością. Wśród nich znajdują się loty do Pizy (cztery połączenia w tygodniu – wtorek, czwartek, sobota, niedziela) czy Zadaru (sześć połączeń tygodniowo – poniedziałek, wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela). Dodatkowo 20 czerwca linie Norwegian zainaugurują połączenie z Wrocławia na największe norweskie lotnisko Oslo-Gardermoen.Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy