Modlin: CPK nie jest dla nas zagrożeniem

13 czerwca 2024 09:00
4 komentarze
Władze Portu Lotniczego Warszawa-Modlin uważają, że Centralny Port Komunikacyjny nie będzie stanowił zagrożenia dla dalszej działalności podwarszawskiego lotniska.
Reklama

Argumentem przemawiającym na korzyść dalszej działalności Modlina jest fakt, że przewoźnicy niskobudżetowi nie zawsze chcą korzystać z największych lotnisk i często wybierają mniejsze porty lotnicze. Przykładem mogą być chociażby londyńskie lotniska Luton i Stansted, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais oraz Mediolan-Bergamo. Władze Modlina wierzą, że podobnie będzie również w przypadku podwarszawskiego portu lotniczego.

– Budowa przyszłego lotniska centralnego dla Polski nie wyklucza istnienia lotnisk regionalnych. Zasadniczo może być to lotnisko droższe niż lotniska regionalne, które nastawione są na trochę inny ruch. Także komplementarnie lotniska nie tylko na Mazowszu, w Polsce centralnej, ale także szerzej, w strefie oddziaływania przyszłego centralnego lotniska będą istnieć, bo będą obsługiwały trochę inny ruch. Jak wiemy, szefowie wielu low-costowych przewoźników w Europie nie widzą swojej aktywności na nowym centralnym lotnisku, tylko raczej chcą mieć, jak wszędzie w Europie i na świecie, dedykowaną infrastrukturę dla siebie
– powiedział dla Newseria Biznes Tomasz Szymczak, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.Obecnie jedynym przewoźnikiem obsługującym loty z Modlina jest Ryanair. Rozmowy z lotniskiem prowadzi również Wizz Air, który jednak podkreśla, że priorytetem jest działalność na Lotnisku Chopina. Sytuację może jednak zmienić zamknięcie Okęcia i oddanie do użytku Centralnego Portu Komunikacyjnego. W 2025 roku rozpocznie się rozbudowa terminala i płyty postojowej, co również może w przyszłości zachęcić przewoźników niskobudżetowych do uruchomienia lotów z Modlina.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jsg 2024-06-14 10:37   
jsg - Profil jsg
Modlin powinien zostać rozbudowany, aby mógł obsługować czartery. Jako lotnisko położone bliżej Warszawy (niż CPK) jest bardziej atrakcyjne dla pasażerów, szczegolnie kiedy doprowadzą kolej do lotniska. A pomysł terminalu miejskiego CPK przemilczę milczeniem.
krzysiekl 2024-06-14 08:10   
krzysiekl - Profil krzysiekl
ec29, w przypadku CPK można pokusić się o zrobienie "Terminala miejskiego".
Taxi przyjedzie się tutaj, tutaj odda się bagaż rejestrowany. Potem tylko w pociąg z którego wysiada się pod CPK i prosto do kontroli bezpieczeństwa. Cena biletu za taki pociąg to kwestia do ustalenia między różnymi podmiotami...

Gdyby ktoś chciał zaszaleć to można nawet zrobić kontrolę bezpieczeństwa w terminalu miejskim i potem dedykowany pociąg tylko dla skontrolowanych osób który przyjeżdża na specjalny peron mający połączenie tylko ze strefą tranzytową lotniska. To by było trzeba teraz zaplanować, nawet gdyby było wprowadzone w późniejszym terminie...
ec29 2024-06-13 19:19   
ec29 - Profil ec29
Poza tym Modlin NIE jest lotniskiem regionalnym: to lotnisko warszawskie, które jest zupełnie bez sensu i nie wiadomo po co? To też społeczny i ekonomiczny dewastator Łodzi, Lublina, Olsztyna i Białegostoku. Potworek do likwidacji.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy