LOT poleciał z Warszawy do Rijadu

4 czerwca 2024 16:00
Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały dziś (4.06) połączenia lotnicze z Warszawy do stolicy Arabii Saudyjskiej.
Reklama
Dziś (4.06) o godzinie 15:20 w swój pierwszy regularny rejs o numerze LO125 wyleciał z Okęcia do Rijadu boeing B737 MAX 8 polskiego przewoźnika narodowego o oznakowaniu SP-LVM. Jedna z najnowszych maszyn LOT-u wyląduje w porcie lotniczym Króla Chalida położonym przy największym mieście Arabii Saudyjskiej i jednocześnie stolicy państwa o godz. 21:50 czasu lokalnego, tj. po 5 godz. i 30 min. lotu. Redakcja Pasazer.com jest na pokładzie inauguracyjnego rejsu.


W sezonie Lato '24 i Zima '24/25 polska linia będzie latać do Rijadu trzy razy w tygodniu według rozkładu zamieszczonego poniżej. Godziny podane są zgodnie z czasem lokalnym.


- Jako narodowy przewoźnik chcemy być dla pasażerów w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pierwszym wyborem i partnerem w odkrywaniu nowych propozycji podróżniczych. Dlatego tym bardziej cieszymy się z otwarcia nowego połączenia do Rijadu. Bezpośrednia trasa łącząca Warszawę ze stolicą Arabii Saudyjskiej stwarza nowe możliwości, zarówno dla sektora turystycznego, jak i biznesowego. Rijad to tętniące życiem centrum kultury i handlu, a ułatwiając do niego dostęp, przyczyniamy się do dynamicznej wymiany, która przyniesie korzyści dla obu regionów
– mówi Michał Fijoł, Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

Tak jak inaugurację, tak też pozostałe loty obsługiwać będą maszyny Boeinga B737 MAX 8 mogące przyjąć na pokład 189 pasażerów. Rynek saudyjski jest wymagający z uwagi na silną konkurencję lokalnych i zagranicznych linii lotniczych, a w dodatku LOT liczy przede wszystkim na pasażerów tranzytowych.


Przed wylotem, przy stanowiskach odpraw (11N i 12N) odbyła się krótka uroczystość, podczas której głos zabrali m.in. Piotr Borys, wiceminister sportu i turystyki, Saad Saleh Alsaleh, ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej w Polsce i Michał Fijoł, prezes zarządu LOT-u. Obecni byli również Robert Rostek, ambasador Polski w Arabii Saudyjskiej oraz Andrzej Ilków, prezes zarządu Polskich Portów Lotniczych.


Otwarcie nowej trasy na Bliski Wschód umożliwiło podpisanie pod koniec sierpnia 2023 r. umowy o transporcie lotniczym pomiędzy Polską a Arabią Saudyjską. Rijad jako kierunek znalazł się na liście miast, do których LOT miał rozpocząć operacje lotnicze w ramach strategii na lata 2024-2028. Ogłoszenie strategii nastąpiło w październiku ub. roku, a już na początku grudnia 2023 r. narodowy przewoźnik potwierdził uruchomienie saudyjskiego połączenia.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy