Kraków: Po raz pierwszy w historii milion pasażerów w miesiąc

31 maja 2024 19:48
1 komentarz
Dzisiaj (31.05) wieczorem, w ostatni dzień maja, po raz pierwszy w historii krakowskiego lotniska, obsłużono milion pasażerów w ciągu jednego miesiąca.
Reklama
To rekordowy wynik dla krakowskiego portu lotniczego, wyjątkowe wydarzenia na mapie nie tylko polskich lotnisk regionalnych, a także w wymiarze europejskiej awiacji. Milionową pasażerką została pani Alicja.


- Większość z nas pamięta pusty terminal podczas pandemii, a potem zmniejszony ruch pasażerski spowodowany obostrzeniami dla podróżujących na całym świecie. Działamy cały czas w wyjątkowo skomplikowanym czasie stosunków międzynarodowych. Tym bardziej jesteśmy dumni z dzisiejszego rekordu. To pasja do latania pasażerów odrodziła ruch lotniczy w Polsce i na całym świecie, dziękujemy za wybór oferty z siatki połączeń przewoźników na naszym lotnisku. Pełen szacunek i podziw za codzienny wysiłek dla całej drużyny Kraków Airport. Dzięki wspólnej pracy zespołu krakowskiego lotniska, jeszcze niedawno nierealne do osiągnięcia cele, stały się rzeczywistością. Dziękujemy całej branży turystycznej Krakowa i Małopolski, za współpracę na każdym szczeblu i w każdym segmencie. To sukces Nas wszystkich. Według prognoz jeszcze w tym roku obsłużymy 10 milionowego pasażera. Jest to kolejny argument na dalszą konsekwentną potrzebę realizacji niezbędnych inwestycji. Lotnisko w Krakowie-Balicach służy nie tylko cywilnej części wpływając na rozwój gospodarczy naszego regionu, ale także jako lotnisko wojskowe przyczynia się do obronności Rzeczpospolitej
- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. „T

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2024-06-01 20:28   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Gratulacje. W czerwcu sam sie doloze do statystyk.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy