Coraz bogatsza oferta czarterowa krakowskiego lotniska

3 czerwca 2024 09:10
Port lotniczy w Krakowie inauguruje letnią siatkę czarterów. Wśród połączeń realizowanych na zlecenie biur podróży znalazło się kilka nowości.
Reklama
Oferta wakacyjnych lotów czarterowych z krakowskich Balic od lat nie była różnorodna i bogata. Szczególnie porównując do licznych letnich kierunków oferowanych przez biura podróży z innych dużych polskich portów lotniczych. Niebezpodstawnie to właśnie nieodległe Pyrzowice kojarzone były przede wszystkim z bogatą siatką czarterów, natomiast Kraków uchodził za lotnisko, które upodobali sobie tani przewoźnicy (w szczególności Ryanair) oraz linie tradycyjne.

Pomimo faktu, że czarterowy prym nie tylko w południowej Polsce, ale i w zasadzie w całym kraju wiedzie śląskie lotnisko, Kraków z roku na rok zyskuje coraz więcej lotów realizowanych na zlecenie biur podróży. Tegoroczna siatka połączeń czarterowych z portu im. Jana Pawła II będzie się składać z siedmiu destynacji. Wśród nich znajdą się:
  • Antalya
  • Bodrum
  • Heraklion
  • Rodos
  • Kos
  • Zakyntos
  • Warna
Należy mieć również na uwadze, że wielu touroperatorów swoje pakiety wakacyjne opiera również na przelotach regularnych, zarówno tanich, jak i tradycyjnych przewoźników. W związku z tym krakowska oferta biur podróży jest znacznie bogatsza, niż wskazane powyżej kierunki lotów czarterowych.


- Przygotowując z biurami podróży i przewoźnikami ofertę połączeń krakowskiego lotniska zawsze staramy się wsłuchiwać w potrzeby naszych pasażerów. Jeśli spojrzymy na mapę połączeń portu lotniczego w Krakowie-Balicach, warto zauważyć że pasażerowie mogą liczyć na połączenia do wielu atrakcyjnych miast oferujących nie tylko słoneczny odpoczynek nad morzem, ale także zabytki, pyszną kuchnie oraz komunikację pozwalającą na podróżowanie w dalsze ciekawe miejsca
- powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W sezonie zimowym w siatce lotów czarterowych z Krakowa po raz pierwszy znajdzie się natomiast popularny egipski kurort Marsa Alam.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy