Aktywiści Ostatniego Pokolenia przeprowadzili protest na lotnisku w Monachium

19 maja 2024 09:00
Aktywiści z grupy Ostatnie Pokolenie przeprowadzili wczoraj (18.05) akcję protestacyjną na monachijskim lotnisku. Zablokowali drogi kołowania.
Reklama

Z powodu akcji protestacyjnej odwołanych zostało 60 lotów. Ponadto trzeba było również przekierować na pobliskie lotniska 14 samolotów, które miały lądować w Monachium. Niemieccy politycy domagają się wyciągnięcia konsekwencji wobec aktywistów.

- Takie działania zagrażają ruchowi lotniczemu i szkodzą ochronie klimatu, ponieważ wywołują jedynie niezrozumienie i gniew. Sprawcy muszą być konsekwentnie ścigani, a środki ochronne na lotnisku muszą być poddane przeglądowi
– napisała na platformie X Nancy Faeser, minister spraw wewnętrznych Niemiec.
- Wtargnięcie do strefy bezpieczeństwa lotniczego nie jest błahym wykroczeniem. Ponad 100 tysiącom pasażerów uniemożliwiono spokojny i punktualny start na ferie w Zielone Świątki
– powiedział Ralph Beisel, szef Stowarzyszenia Niemieckich Portów Lotniczych.Nie jest to pierwszy raz, kiedy aktywiści grupy Ostatnie Pokolenie zorganizowali w Niemczech akcję protestacyjną na terenie portu lotniczego. W październiku 2023 roku pisaliśmy, że przeprowadzono protest na lotnisku w Berlinie. Lufthansa zażądała od aktywistów odszkodowania w wysokości 120 tys. euro.


Ostatnie Pokolenie to grupa aktywistów działających na rzecz klimatu - w Niemczech, Austrii i Włoszech. Ich działania są w szczególności skierowane przeciwko branży transportowej. Często blokują ulice w miastach celem ograniczenia ruchu w centrach, a także autostrady celem wymuszenia na władzach wprowadzenia ograniczenia prędkości na drogach szybkiego ruchu do 100 km/h.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy