Emirates dalej inwestuje w swoją flotę A380

17 listopada 2023 12:03
Emirates podpisał umowy na obsługę, konserwacje, remonty i naprawy swojej floty airbusów A380.
Reklama

Linie wykorzystają na większą skalę wiedzę i możliwości firm takich jak Honeywell, Collins Aerospace, Pratt & Whitney, Safran, Lufthansa Technik, OEM Services, Gameco czy Haeco, aby zoptymalizować cykl życia floty A380 i podnieść wydajność operacyjną. Wszystko to zgodnie z rygorystycznymi standardami. Partnerzy Emirates będą realizować usługi: konserwacji, napraw i remontów (MRO), dostawy części, naprawy podzespołów oraz wsparcia technicznego.


Rozpoczęte działania wynikają z dbałości przewoźnika o jakość i dają klientom możliwość korzystania z jego sztandarowych produktów i usług przez wiele lat. Równocześnie z pracami nad konserwacją floty A380, linie realizują największy w branży, znany program modernizacji wyposażenia, warty ponad 2 mld dolarów, który zapewni jeszcze wyższą jakość obsługi pokładowej.


- A380 jest i będzie ważną częścią historii Emirates. Jego rozmiary i zdolność przewozowa zapewniają Emirates rozwój na najbardziej ruchliwych lotniskach świata, oferują nowe możliwości podróżującym i znacznie podnoszą komfort pasażerów. To właśnie ze względu na nasze ciągłe zainteresowanie Airbusem A380 i zaufanie do niego, intensywnie inwestujemy w utrzymanie floty w nieskazitelnym stanie. A380 pozostanie kluczowym samolotem w naszej siatce połączeń i ofercie przez kolejną dekadę, dlatego chcemy zadbać o doskonałą kondycję floty – powiedział sir Tim Clark, prezes linii Emirates.Emirates i Collins Aerospace podpisały długoterminową umowę dotyczącą programu remontowego podwozia głównego Airbusów A380 przewoźnika. Collins należy do kluczowych partnerów Emirates i zaoferuje miejscowe wsparcie przy znacznej części programu na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Safran Landing Systems zadba o podwozie przednie samolotów A380 Emirates na zasadzie wyłączności. Rozbudowana sieć zakładów Safran, obejmująca centra serwisowe w Singapurze i Francji, zaoferuje Emirates wiedzę, możliwości i zindywidualizowaną obsługę w całym cyklu życia systemów lądowania A380.


Honeywell dostarczy koła i hamulce z włókna węglowego do 116 samolotów A380. Zaawansowane konstrukcje kół i hamulców Honeywell pozwalają ograniczyć masę i koszty konserwacji, a także wydłużyć całkowitą żywotność hamulców. Konserwacja kół i hamulców będzie prowadzona w warsztatach Emirates, co umożliwi stałą obsługę techniczną na terenie Dubaju.


W ramach 15-letniej współpracy Emirates przedłużyły umowę z OEMServices na bieżącą obsługę A380 przewoźnika, która obejmuje dostawę części zamiennych, naprawy i wsparcie techniczne.

Pratt and Whitney i Emirates podpisały umowę dotyczącą konserwacji i wsparcia technicznego dla pomocniczych zespołów zasilania PW980 – najpotężniejszych w sektorze komercyjnym. Umowa gwarantuje liniom terminowe i skuteczne wsparcie techniczne oraz planowanie prac.


Przewoźnik buduje sieć starannie dobranych partnerów w zakresie usług MRO, którzy zapewniają kompleksową obsługę liniową samolotów, a ponadto w ścisłej współpracy z tymi dostawcami dba o stałą zgodność maszyn ze swoimi wymaganiami handlowymi i technicznymi.


Lufthansa Technik zapewni obsługę techniczną hangarową (bazową) samolotów A380 Emirates oraz dodatkowe przeglądy typu C w ciągu najbliższych trzech lat. Przeglądów będzie dokonywać Lufthansa Technik Philippines (LTP) w Manili. Centrum kompetencyjne obsługi technicznej hangarowej Lufthansa Technik w stolicy Filipin, już od stycznia tego roku, przeprowadziło szereg przeglądów generalnych A380 Emirates. Ponadto linie Emirates podpisały z Lufthansa Technik umowę dotyczącą przyszłych remontów podwozi głównych.


Oprócz tego przewoźnik zawarł umowy z chińskimi firmami Gameco (Kanton) i Haeco (Xiamen) na przeglądy typu C samolotów A380 – odpowiednio w styczniu i lutym 2024 r.


Linie Emirates obsługują obecnie blisko 90 samolotów A380, a w najbliższych miesiącach do użytku mają wprowadzić kolejne. W ubiegłym roku przewoźnik zainicjował program modernizacji, planując odświeżenie wnętrz 67 Airbusów A380 we wszystkich klasach, a także instalację nowych kabin klasy ekonomicznej premium. Do tej pory zmodernizowano 16 samolotów, które są obecnie użytkowane w pełnym zakresie. Wyjątkowym pod względem skali projektem zarządza w całości zespół Emirates Engineering.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy