Rebranding Eurowings Discover

6 września 2023 09:20
We wtorek (5.09) rejsem z Frankfurtu na Majorkę zainaugurowała swoją działalność nowa marka w ramach grupy Lufthansa Discover Airlines.
Reklama
Historia turystycznej linii lotniczej pod patronatem Eurowings, sięga 2021 roku, kiedy w czasie pandemii rozpoczęła operacje z głównych niemieckich lotnisk we Frankfurcie i Monachium. Teraz nadszedł czas na zmianę wizerunku. Pierwszy Airbus A320 o znakach rejestracyjnych D-AIUR nosi już nowe barwy. Na w większości białym kadłubie pojawił się duży napis "discover", tym razem bez marki Eurowings. Ogon samolotu pomalowany został w żółto-niebieskie pasy. Na razie zmiany wizualne pasażerowie mogą dostrzec tylko z zewnątrz. W kabinie nadal obecne będą logotypy linii Eurowings, podobnie jak artykuły jednorazowego użytku. Taki stan rzeczy utrzyma się przynajmniej do grudnia br. Jak tłumaczą przedstawiciele przewoźnika, wynika to z dłuższego czasu produkcji wyposażenia wnętrza, ale także z polityki zrównoważonego rozwoju i wykorzystania posiadanych już zasobów.


Dyrektorem generalnym nowego przewoźnika jest Bernad Bauer, który kieruje także pracami innej turystycznej linii z grupy Lufthansa, szwajcarskiej Edelweiss Airlines. Mimo tego posunięcia, obaj przewoźnicy mają być niezależnymi podmiotami, a wspólny zarząd ma zwiększyć ich kompetencje turystyczne w przyszłości. Flota Eurowings Discover składała sie z 22 samolotów wąsko i szerokokadłubowych airbusa z rodziny A320 i A330. Linia ma juz plany na pozyskanie nowych odrzutowców.

Fot. Discover Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy