LOT: Nowa strategia już 5 października

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
5 września 2023 08:40
Polskie Linie Lotnicze LOT pracują nad nową strategią rozwoju. Planują ją zaprezentować 5 października br.
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT pracują nad nową strategią rozwoju, która będzie miała szczególne znaczenie w związku z trwającym na Ukrainie konfliktem zbrojnym. Jak przyznaje sam prezes przewoźnika, ma on "bardzo duży wpływ na wyniki LOT". Dotyczy to zarówno połączeń lotniczych, które LOT realizował na Ukrainę, Białoruś i do Rosji, jak i z trasami dalekiego zasięgu, których lot przebiegał nad terytorium Federacji Rosyjskiej. W związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej tego kraju dla przewoźników z Unii Europejskiej, loty te trwają około 2-3 godziny dłużej niż by mogły. Ponadto Ukraina, Białoruś i Rosja odpowiadały za około 10 proc. pasażerów polskiego przewoźnika. LOT planuje prezentację swojej nowej strategii na 5 października br. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Nową strategię LOT-u poznamy za kilka tygodni, najpewniej po wyborach"


Polskie Linie Lotnicze LOT mają szansę osiągnąć w tym roku kalendarzowym historyczny wynik finansowy zarówno na poziomie zysku, jak i wyniku operacyjnego. Ponadto w lipcu 2023 roku, polski narodowy przewoźnik przewiózł 1 mln 41 tys. pasażerów, co jest najlepszym miesięcznym wynikiem w jego historii.
- Lipiec zakończył się z największą liczbą pasażerów w miesiącu w 94-letniej działalności LOT. Nigdy nie przewieźliśmy w miesiącu tylu pasażerów. Lotnictwo ma za sobą bardzo dobry sezon letni. A LOT korzysta z tej bardzo dobrej sytuacji dla światowego lotnictwa. Wracamy tym samym na ścieżkę rentownego wzrostu. Nasze wakacyjne wyniki pozwalają z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość. Podtrzymuję wcześniejsze prognozy, że LOT przewiezie w tym roku 10 milionów pasażerów - powiedział w rozmowie z portalem bankier.pl Michał Fijoł, prezes PLL LOT.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy