LOT: Kolekcja wysokich lotów

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
1 września 2023 10:29
1 komentarz
Narodowy przewoźnik przedstawił kolejny etap zmian w swojej ofercie pokładowej.
Reklama
LOT dokłada starań, aby jakość usług i doświadczeń pasażerów była na jak najwyższym poziomie. Właśnie dlatego na bieżąco są analizowane opinie podróżnych i wprowadzane innowacje w menu oraz produktach pokładowych. Rok 2023 upływa pod znakiem wielkich zmian. Narodowy przewoźnik rozpoczął od wymiany zastawy szklanej we współpracy z Krosno Glass, następnie wprowadził kosmetyczki na pokłady LOT Business Class i LOT Premium Economy. Teraz nadszedł czas na odświeżenie zastawy porcelanowej oraz wprowadzenie nowego, wyjątkowego menu.


Wprowadzenie nowej zastawy porcelanowej to zmiana, która nie tylko unowocześni i odświeży ofertę cateringową LOT-u, ale również, dzięki znacznie niższej wadze, pozwoli ograniczyć zużycie paliwa i zmniejszyć ślad węglowy operacji polskiej linii. Nowa zastawa porcelanowa została wyprodukowana przez Kaelis Group – hiszpańską firmę specjalizującą się w dostarczaniu nowoczesnej i designerskiej porcelany na pokłady samolotów. Co warte podkreślenia, zastawa została zaprojektowana w całości specjalnie dla LOT-u. Dzięki nowej stylistyce porcelany zostaną lepiej zaprezentowane dania i podniesiona satysfakcja ze spożywanego posiłku.

LOT dołączył do nowej zastawy jeden, wyjątkowy element od polskiego producenta. Talerz do dania głównego został wyprodukowany przez polską firmę Zakłady Porcelany Stołowej Karolina, która istnieje na rynku od 1860 r. Mając na uwadze troskę o poszukiwanie rozwiązań w duchu zrównoważonego rozwoju, LOT nie mógł zakupić całego zestawu od polskiego producenta ze względu na wagę.

Nowa porcelana została już w pełni wprowadzona na rejsach do USA i Kanady w LOT Business Class i LOT Premium Economy. Kolejnymi etapami będzie wymiana porcelany na rejsach do Azji oraz w klasie Business rejsów krótkodystansowych. Zestaw składa się z 10 elementów - małego talerzyka na przystawkę, miseczki na sałatkę, dużego talerza na przystawkę, porcelanowej casseroli do podgrzewania, filiżanki, kubka, podstawek, dużego talerza na danie główne oraz miski na zupę.

Menu pokładowe LOT-u jest wymieniane w pełni średnio raz na dwa lata, jednak na bieżąco służby przewoźnika wsłuchują się w preferencje pasażerów i regularnie wprowadzają innowacje. Nowe menu zostało już wprowadzone we wszystkich klasach na rejsach do USA, Kanady oraz do Seulu. Aktualnie LOT jest w trakcie wymiany posiłków na rejsach do Japonii i Kanady Toronto. Również w tym elemencie LOT wprowadził danie kojarzące się z Polską. Do menu na stałe zostały wprowadzone pierogi (dla dzieci w wersji słodkiej, a dla dorosłych w wersji wytrawnej). Z badań satysfakcji wynika, że pierogi cieszą się bardzo dużą popularnością wśród pasażerów.


Na pokładach LOT-u serwowane są najwyższej jakości dania, które przygotowywane są przez zaufanych i doświadczonych kucharzy. Dostępność poszczególnych posiłków w menu zawsze uzależniona jest od konkretnej trasy i często różni się tematycznie (jak np. w przypadku menu azjatyckiego). LOT dąży do zmniejszania śladu węglowego i podąża za trendami, dlatego w nowym menu wprowadzono dużo propozycji idealnych dla wegetarian. Polska spółka lotnicza jest też przygotowana na szczególne wymagania dietetyczne lub religijne, zapewniając specjalnych posiłków dostosowanych do potrzeb pasażerów. W najbliższych miesiącach LOT wymieni także pmenu dla najmłodszych pasażerów.

LOT od dawna poszukiwał szkła, które charakteryzowałby nowoczesny design, jednocześnie dbając o zachowanie elegancji. Dodatkowo, niezwykle ważne było, aby nowe produkty miały wymiary dokładnie odpowiadające szufladom wózka cateringowego, a także charakteryzowały się odpowiednią trwałością. Decyzja o rozpoczęciu nowej współpracy z Krosno Glass podyktowana była doskonałą jakością oraz dopasowaniem do potrzeb firmy. Dla LOT-u poszanowanie polskiej tradycji jest niezwykle ważne, dlatego wybrał właśnie polski produkt z historią. Na pokładach samolotów LOT-u produkty Krosno Glass docierają do ponad 100 portów lotniczych w Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Europie. Tradycje wzornictwa to nie tylko świadectwo naszego bogatego dziedzictwa, ale również doskonała reklama naszego kraju i inspiracja dla innych, aby odkrywali profesjonalizm i jakość, jakie oferuje polska gospodarka.

Fot: PLL LOT SA, Sławomir Smolarek
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2023-09-01 11:11   
krzysiekl - Profil krzysiekl
LOT bardzo brakuje porządnej strony internetowej!
Powinno być tam m.in. możliwość sprawdzenia przewidywanych usług na danym locie, w tym menu, albo choć spis posiłków (na długich trasach jest istotne także w jakiej kolejności się podawane np. czy większy, główny posiłek jest po starcie czy przed lądowaniem).
Zakres dostępnych napojów.
Brakuje także informacji o dostępności systemu rozrywki na danym locie (może być z adnotacją, że informacja nie jest gwarantowana bo samolot może być zmieniony na inny).
Takie informacje powinny być dostępne dla każdej klasy oraz także przed zakupem biletu.
Podoba mi się jak jest to zrobione na stronie Emirates.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy