LOT na czarnej liście skandynawskich konsumentów

Marek Stus - Profil Marek Stus
28 sierpnia 2023 09:05
1 komentarz
Niemiłe wieści dla LOT-u po drugiej stronie Bałtyku. Polski przewoźnik trafił na niechlubną "czarną listę" tamtejszych konsumentów.
Reklama
Chodzi o publikowaną przez prestiżowe szwedzkie czasopismo "Råd & Rön" czarną listę firm, które z różnych względów pozostają nieprzyjazne dla swoich klientów. W obecnym na rynku wydawniczym od 1958 roku magazynie ukazują się teksty dotyczące spraw konsumenckich, jakości usług i produktów oraz oceny obsługi oferowanej przez różne podmioty.

Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się na czarnej liście m.in. wraz z KLM i Ryanairem, a także dwoma dużymi internetowymi biurami podróży (tzw. OTA) - Travellink i Bravofly. Zgłoszenia niezadowolonych klientów LOT-u i pozostałych firm dotyczą odwołanych i opóźnionych lotów, braku rekacji na reklamacje, problemów z nawiązaniem kontaktu, braku realizacji prawa do odszkodowania oraz pomocy i opieki wynikających z rozporządzenia 261/2004, itp.

W tegorocznej "edycji" czarnej listy trafiło na nią łącznie 206 firm krajowych i zagranicznych, które w szczególności nie stosują się do decyzji szwedzkiej Ogólnej Rady ds Reklamacji (Allmänna reklamationsnämndens). Zestawienie pełni przede wszystkim funkcję ostrzegawczą dla klientów, aby przy wyborze usług czy produktów kierowali się świadomą kalkulacją ryzyka związanego z brakiem respektowania ich praw przez niektóre podmioty działające na rynku skandynawskim. Brak zaufania oraz rosnące niezadowolenie konsumentów może prowadzić do osłabienia reputacji firm wskazanych na czarnej liście "Råd & Rön".

Ostatnie komentarze

sauvi 2023-08-29 17:22   
sauvi - Profil sauvi
I to jest najlepsze świadectwo jakości usług proponowanych przez pisoLOT.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy