Pracownicy Wizz Air na lotnisku Luton planują strajk

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
25 sierpnia 2023 09:10
1 komentarz
W najbliższych dniach pracownicy obsługi naziemnej na lotnisku Londyn-Luton planują akcję strajkową. Będzie się ona odbywać przez trzy najbliższe środy.
Reklama
Pasażerowie linii Wizz Air korzystający z Lotniska Londyn-Luton w dniach 30 sierpnia, 6 września i 13 września 2023 roku muszą się przygotować na znaczne utrudnienia. Wszystko przez spór pomiędzy pracownikami obsługi naziemnej linii Wizz Air, a firmą GH London Ground Handling Services. W akcji weźmie udział około osiemdziesięciu pracowników, którzy zapowiedzieli tak zwany strajk włoski, który polega celowym wydłużaniu i opóźnianiu wykonywanych przez siebie zadań. Pasażerowie podróżujący z londyńskiego lotniska Luton przez najbliższe trzy środy muszą się liczyć z opóźnieniami i potencjalnymi odwołaniami niektórych rejsów. Szacuje się, że strajk dotknie około 80 tys. pasażerów, między innymi z Polski, jako że Wizz Air obsługuje z Luton, aż dziesięć połączeń do Polski. Są nimi Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Łódź, Bydgoszcz, Lublin i Olsztyn. Jak podkreślają przedstawiciele przewoźnika, pasażerowie będą na bieżąco informowani o ewentualnych utrudnieniach.

- Firma jest w stałym kontakcie z zarządem lotniska Luton oraz partnerem ds. obsługi naziemnej, podejmując wszelkie możliwe kroki, aby ograniczyć nieprzyjemności dla pasażerów. Firma będzie również informować pasażerów za pośrednictwem wiadomości e-mail i SMS-ów o dostępnych opcjach, jakie mają ułatwić dotarcie do celu w przypadku zakłóceń w podróży - powiedział rzecznik Wizz Air.

Nie są to jedyne problemy linii Wizz Air w Wielkiej Brytanii, które mają miejsce w ostatnim czasie. Na początku sierpnia br. pisaliśmy, że ULC Wielkiej Brytanii chce ukarać Wizz Aira, ze względu na fakt, że pasażerowie regularnie składają skargi na linię, która ich zdaniem nie respektuje praw pasażera w przypadku znacznego opóźnienia lub odwołania lotów, nie oferując pasażerom połączeń alternatywnych, czy też noclegu w hotelu.

Ostatnie komentarze

mppt 2023-08-25 12:23   
mppt - Profil mppt
LCJ nie lata z LTN w środy
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy