Lotnisko Warszawa-Radom będzie zamknięte na czas Air Show 2023

22 sierpnia 2023 08:55
Port lotniczy Warszawa-Radom będzie zamknięty dla ruchu pasażerskiego w dniach 26-27 sierpnia 2023 roku. Przyczyną Radom Air Show 2023.
Reklama
Dla Radomia będą to pierwsze międzynarodowe pokazy lotnicze od 2018 roku. W latach 2019-2022 ze względu na budowę nowego pasażerskiego lotniska w Sadkowie Radom Air Show się nie odbywał. Organizatorzy wydarzenia spodziewają się obecności około 200 tys. widzów, w związku z czym zapadła decyzja o zamknięciu lotniska dla ruchu pasażerskiego w sobotę (26.08) i niedzielę (27.08). Na ten weekend, LOT nie zaplanował żadnych regularnych rejsów, natomiast sobotni lot czarterowy LO6114 z Antalyi zostanie przekierowany na lotnisko Chopina. Podobnie rzecz ma się z niedzielnym rejsem realizowanym przez Enter Air z Tirany (E45884).

Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego w sobotę i niedzielę lotów cywilnych nie będzie. Chodzi tu zarówno o kwestie bezpieczeństwa w powietrzu, jak i bezpieczeństwa widzów zgromadzonych na lotnisku. Zawieszenie lotów dotyczy tylko dwóch dni. Choć w czwartek i piątek zaczną się przyloty i treningi uczestników pokazów, to normalna działalność lotniska będzie możliwa. Oba samoloty wylądują na Lotnisku Chopina, a ich pasażerowie będą mieli zapewnioną możliwość bezpłatnego transferu na lotnisko w Radomiu. Robimy to z myślą o podróżnych z Radomia, ale też tych pasażerów, którzy zostawią przed terminalem swoje samochody – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Piotr Rudzki, przedstawiciel biura prasowego Polskich Portów Lotniczych.


Radom Air Show to cykliczna impreza odbywająca się standardowo co dwa lata, która przyciąga wiele tysięcy fanów lotnictwa zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podczas imprezy odbywają się powietrzne pokazy samolotów sportowych i wojskowych, a także naziemna wystawa samolotów powietrznych. Na wydarzeniu obecne są również przedsiębiorstwa z branży lotniczej z całego świata. Organizatorami Radom Air Show są Miasto Radom, Port Lotniczy Warszawa-Radom, Aeroklub Polski i Siły Powietrzne RP.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy