Radom: 60 tys. odprawionych pasażerów

18 sierpnia 2023 14:45
1 komentarz
Podczas dzisiejszego rejsu do Prewezy na Lotnisku Warszawa-Radom odprawiono sześćdziesięciotysięcznego pasażera. Wynik ten osiągnięto w niespełna 4 miesiące od otwarcia portu.
Reklama
Od początku sierpnia do dziś port w Radomiu odprawił już ponad 13 tys. osób.

- Wynik pokazuje, że i ten miesiąc będzie bardzo dobry pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Sezon urlopowy nadal trwa, a Polacy chcą wykorzystać ostatnie dni wakacji i chętnie wykupują zagraniczne wycieczki. Niektórzy planują wyjazdy nawet we wrześniu. Wszystko to dla Lotniska Warszawa-Radom jest bardzo dobrym prognostykiem odnośnie do wyników przewozowych w tym roku – mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

Obecnie Lotnisko Warszawa-Radom wykonuje tygodniowo ok. 30 pasażerskich (regularnych i czarterowych) operacji lotniczych, oraz rejsy General Aviation. Połączenia obsługiwane są przez dwóch przewoźników: Polskie Linie Lotnicze LOT i czarterowy Enter Air. Wśród pasażerów popularne są zarówno rejsy regularne jak i wycieczkowe realizowane na sześciu trasach – Rzym, Paryż, Warna, Preweza, Tirana i Antalya.

Powoli kształtuje się już siatka połączeń na sezon zimowy. Tej zimy z Radomia na pokładzie samolotów LOT-u polecimy do Paryża i Rzymu. Oprócz rejsów regularnych, w ofercie pojawią się także loty czarterowe. Biuro podróży Anex Tour organizować będzie wakacje w Sharm el-Sheikh. Rejsy do Egiptu wystartują 27 października i obsługiwane będą przez linię Skyline Express.

Ostatnie komentarze

verdiprati 2023-08-21 08:30   
verdiprati - Profil verdiprati
Niektórzy planują wyjazdy nawet we wrześniu. Niesamowite!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy