Enter Air i TUI stworzą wspólną firmę. Zajmie się wynajmem samolotów

17 sierpnia 2023 10:00
1 komentarz
11 sierpnia br. Enter Air i TUI złożyli do UOKIK-u wniosek o zamiarze koncentracji.
Reklama

Zamiar koncentracji polega na utworzeniu przez Enter Air oraz TUI Beteiligungs wspólnego przedsiębiorcy, co stanowi koncentrację opisaną w ustawie z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów. Siedziba wspólnego przedsiębiorcy będzie zlokalizowana poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.


- Planujemy utworzenie z TUI Fly firmy leasingu samolotów wraz z załogami, która będzie oferować swoje usługi innym liniom lotniczym. Takich usług obecnie brakuje na rynku, a te co są, są bardzo drogie, a korzystanie z nich nie do końca wygodne. Nowy podmiot w pierwszej kolejności będzie świadczył wynajem dla TUI Fly oraz Enter Air, ale też jesteśmy otwarci na inne linie z Europy i Ameryki Północnej. Skala przedsięwzięcia będzie zależeć od zainteresowania linii lotniczych - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Grzegorz Polaniecki, prezes spółki.

Enter Air jest polską linią lotniczą świadczącą usługi przewozów czarterowych, należącą do grupy kapitałowej, na której czele stoi Enter Air S.A. Grupa kapitałowa Enter Air prowadzi działalność gospodarczą na rynku lotniczego transportu czarterowego w Polsce i za granicą.

TUI Beteiligungs jest spółką holdingową należącą do grupy kapitałowej, na której czele stoi TUI AG. Grupa kapitałowa TUI prowadzi działalność gospodarczą na rynku usług turystycznych w wielu krajach, w tym w Polsce. Działalność ta polega na świadczeniu usług tour operatorów, oferowaniu rejsów oceanicznych, świadczeniu usług agencji turystycznych, usług transportu lotniczego, usług zakwaterowania oraz usług rezydentów w miejscu wypoczynku.

Wspólny przedsiębiorca będzie dostawcą na rzecz odbiorców komercyjnych (nie będących konsumentami) usług najmu samolotów lub/oraz usług lotów czarterowych. Koncentracja nie wywoła zagrożenia dla konkurencji.

Ostatnie komentarze

toniemaznaczenia 2023-08-18 18:50   
toniemaznaczenia - Profil toniemaznaczenia
A loty czarterowe enter air dla biur podróży zostaną? Czy powstanie nagle tzw. inny przewoźnik z AOC z np. z jednym samolotem a samo latanie ogarnie w formie "wet lease" konsorcjum Enter Air oraz TUI Beteiligung?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy