Eurowings: Więcej lotów z Hanoweru i Norymbergi

16 sierpnia 2023 10:15
Niemiecki przewoźnik Eurowings, wchodzący w skład Lufthansa Group, odbudowuje swoją ofertę rozkładową z lotnisk w Norymberdze i w Hanowerze.
Reklama
Na początku pandemii COVID-19 Eurowings zawiesił wiele tras rozpoczynających się w Hanowerze i w Norymbergi. Były to połączenia przeznaczone głównie dla segmentu pasażerów rekreacyjnych, którzy są podstawowymi klientami spółki zależnej Grupy Lufthansy. Obecnie, jak informuje portal aviationweek.com, Eurowings zamierza zbazować na sezon Zima ‘23/24 jeden samolot na każdym z wymienionych lotnisk. Dodatkowo port w Hanowerze będzie bazą dla drugiego samolotu Eurowings w lecie 2024 r. Zimowa siatka połączeń linii z obu miast będzie obsługiwać głównie kierunki na Wyspach Kanaryjskich i Egipcie. Natomiast w przyszłorocznym sezonie letnim najważniejszymi punktami docelowymi, będą porty we Włoszech i w Grecji.

- Wychodząc z kryzysu zasadniczo zmieniliśmy Eurowings, dzięki czemu staliśmy się największą wakacyjną linię lotniczą w Niemczech — mówi prezes Eurowings, Jens Bischof. - Teraz poszerzamy naszą ofertę ogniskując się na konkretnych kierunkach i wzmocnimy znacząco naszą obecność na lotniskach w Norymberdze i Hanowerze – dodał Bischof. Zimą ‘23/24 Eurowings będzie obsługiwał cztery kierunki z Norymbergi latając do Gran Canarii (2 razy w tygodniu) i Palmy de Mallorca (3 razy), Hurghady (3 razy) i Marsa Alam (1 raz). Latem przyszłego roku linia budżetowa Lufthansa Group planuje rejsy do Heraklionu (3 razy w tygodniu), Rodos (2 razy) i Prewezy (2 razy), a także do Palmy (14 razy). Ta decyzja zmieni diametralnie letni rozkład Eurowings z Norymbergi, który obecnie obejmuje tylko jedną trasę, na którą składają się dwie operacje dzienne do Palmy. - Otwarcie bazy świadczy o zaufaniu, jakim Eurowings obdarza potencjał naszego rynku i współpracę z lotniskiem – mówi dyrektor zarządzający Portu Lotniczego Norymberga im. Albrechta Dürera, Michael Hupe.


Zimowy rozkład lotów z Hanoweru obejmuje pięć miejsc docelowych, w tym Gran Canarię (2 razy w tygodniu), Palmę (4 razy) i Teneryfę (2 razy), a także Hurghadę (2 razy) i Prisztinę (1 raz). W sezonie Lato ’24 Palma będzie obsługiwana 14 razy w tygodniu. W tym okresie rozpoczną się też loty do sześciu miast we Włoszech. Eurowings będzie latać do Rzymu (4 razy w tygodniu), do Katanii i Neapolu (3 razy) oraz dwa razy w tygodniu do Bari, Olbii i Lamezia Terme. Ponadto z Hanoweru Eurowings zaproponuje rejsy do Malagi (4 razy w tygodniu) oraz dwa razy w tygodniu loty do Faro i Salonik. - Te nowe trasy są również bardzo atrakcyjne i przyczynią się zachęcające do rozwoju ruchu na naszym lotnisku - mówi dyrektor generalny portu lotniczego w Hanowerze, Martin Roll. - To znacząco wzmocni naszą pozycję, jako lotniska turystycznego na północy kraju. Włochy, jako miejsce na wakacje było na naszej liście życzeń od dawna – dodaje Roll. Obecnie z Hanoweru Eurowings lata do Palmy (14 razy w tygodniu), do Salonik (2 razy) i do Prisztiny (1 raz).

W 2022 r. lotnisko w Hanowerze obsłużyło prawie 4 mln pasażerów, a w pierwszej połowie 2023 r. 1,9 mln. Z kolei w port lotniczy w Norymberdze w 2022 r. gościł 3,3 mln podróżnych, a w I półroczu 2023 r. 1.7 mln.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy