MultiPass u Wizz Aira czyli loty w abonamencie

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
29 sierpnia 2023 09:00
MultiPass linii Wizz Air to program abonamentowy, który który daje pasażerom możliwość zablokowania ceny biletu i bagażu na całe 6 miesięcy. Okres testowy trwa od 1 czerwca do 1 grudnia br.
Reklama
WIZZ MultiPass to 6-miesięczny plan abonamentowy węgierskiego przewoźnika, który trafił do sprzedaży 1 czerwca 2023 roku, o czym szerzej pisaliśmy w artykule "WIZZ MultiPass w końcu trafił do sprzedaży".

Program ten pozwala abonentom podróżować co miesiąc na wyznaczonych lotach Wizz Air, po uiszczeniu stałej opłaty miesięcznej obejmującej wszystkie podatki i opłaty. Daje on możliwość zablokowania ceny biletu i bagażu na cały okres sześciu miesięcy, niezależnie od sezonu i/lub okresu rezerwacji last minute. Raz w miesiącu można wybrać jeden z wielu lotów na wszystkich krajowych trasach we Włoszech i wszystkich międzynarodowych trasach z Polski. Należy jednak pamiętać, że można rezerwować loty tylko do 5 dni przed odlotem i w ramach miesięcznego cyklu abonamentowego, który rozpoczyna się pierwszego dnia każdego miesiąca. Oznacza to, że rezerwując lot pierwszego dnia miesiąca, np 1. października, najwcześniej będzie można polecieć 6 października. Ze względu na różną liczbę dni w poszczególnych miesiącach cykl obejmuje 30 lub 31 dni kalendarzowych. Przewoźnik oferuje cztery plany abonamentowe, które można wykorzystywać lecąc zarówno tylko w jedną, jak i w dwie strony:
 • I. Bilet
 • II. Bilet + WIZZ Priority
 • III. Bilet + bagaż rejestrowany 20 kg
 • IV. Bilet + WIZZ Priority + bagaż rejestrowany 20 kg

Aby wyrobić MultiPass, trzeba najpierw zarejestrować się na stronie multipass.wizzair.com. Kolejnym krokiem jest przejście do zakładki "Subskrybuj teraz". Następnym krokiem jest wybranie jednej z dwóch opcji "trasy krajowe we Włoszech" lub "polskie trasy międzynarodowe", wybór lotów w jedną lub w dwie strony, a następnie wybranie odpowiedniego planu abonamentowego, a także plan bagażowy lub priorytetowy. Następnie należy wybrać najlepszą dla siebie datę rozpoczęcia spośród następujących trzech scenariuszy:
 • "Pierwszy dzień danego miesiąca"
  Po dokonaniu płatności należy odebrać swój(e) token(y), zarezerwować od razu lot i lecieć najpóźniej w ciągu pięciu dni. Karta kredytowa zostanie obciążona pierwszego dnia następnego miesiąca.
 • "Nie chcesz niczego przegapić?"
  Należy rozpocząć plan od pierwszego dnia następnego miesiąca. Po dokonaniu płatności trzeba odebrać swój(e) token(y), zarezerwować lot i polecieć w ciągu maksymalnie pięciu dni. Karta kredytowa pasażera zostanie obciążona pierwszego dnia następnego miesiąca.
 • "Znasz datę i potrzebujesz lotu w najlepszej cenie?"
  Należy zarejestrować się na pozostałą część miesiąca, dokonać płatności, a następnie odebrać swój(e) token(y), i podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach, zarezerwować niezwłocznie lot i leć w ciągu maksymalnie pięciu dni. Tak samo jak w pozostałych przypadkach, karta kredytowa zostanie obciążona pierwszego dnia następnego miesiąca.
Karta kredytowa, którą podajemy w momencie rejestracji jest obciążana co miesiąc tą samą stałą ceną przez okres całego półrocza. Następnie po dokonaniu comiesięcznej płatności otrzymuje się tokeny, a następnie można wymienić je na bilety w jedną lub w obie strony na wybrane loty Wizz Air. Program nie będzie dostępny w okresach od 23 grudnia do 26 grudnia 2023 roku, 31 grudnia 2023 roku, od 5 stycznia do 8 stycznia 2024 roku i od 28 marca do 2 kwietnia 2024 roku. Dużą niedogodnością programu jest również fakt, że nie ma niestety możliwości zmiany zarezerwowanych lotów MultiPass. W przypadku konieczności dokonania zmiany, należy zakupić nowy bilet na stronie. Zmiana lotu możliwa jest jedynie w przypadku opóźnienia lotu o ponad pięć godzin lub w przypadku jego odwołania. W tych samych przypadkach można również ubiegać się o zwrot kosztów. Innym minusem programu jest to, że nie posiada on funkcji członkostwa grupowego, w związku z czym jest on przeznaczony dla osób podróżujących samotnie bez osób towarzyszących. Ponadto nie można również rezerwować lotów łączonych, takich jak np. Warszawa-Wenecja-Neapol-Warszawa. Do tego jeśli korzystamy z planu abonamentowego na podróż w obie strony, możemy wybrać tylko jeden punkt początkowy i jeden punkt docelowy. Oznacza to, że nie możemy zaplanować sobie podróży typu Warszawa-Mediolan w jedną stronę, a powrót na trasie Rzym-Rzym-Warszawa, lub Rzym-Kraków.

Program ten niewątpliwie ma potencjał, jednak wymaga dopracowania. Przede wszystkim należałoby wprowadzić możliwość zmiany rezerwacji w przypadku, gdy zajdzie konieczność zmiany terminu i/lub kierunku lotu, a także warto byłoby zastanowić się nad możliwością zaoferowania MultiPassu nie tylko osobom podróżującym samotnie, ale również tym, którzy chcieliby lecieć w parze lub większej grupie osób. Dobrym pomysłem byłoby również zaoferowanie lotów łączonych. W ciągu najbliższych miesięcy przewoźnik będzie monitorował sytuację w Polsce i we Włoszech, w związku z czym powinien on wyciągnąć wnioski co poszło dobrze, a co źle, gdyby zdecydował się on kontynuować ten program i rozszerzyć ofertę na inne kraje.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy