Wizz Air ogranicza obecność w bośniackiej Tuzli

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 sierpnia 2023 09:23
Wizz Air dokonał drastycznego cięcia w swoim bośniackim oferowaniu, rezygnując z większości tras realizowanych z Tuzli. W nadchodzącym sezonie zimowym węgierski przewoźnik zamierza utrzymać połączenia z tego regionu Bośni tylko do Niemiec i Francji.
Reklama
Mowa o trasach do Dortmundu, Hahn, Memmingen oraz Mulhouse. Wraz z nadejściem najbliższego sezonu zimowego Tuzla pożegna się więc z jedenastoma połączeniami, a wśród nich: Berlin, Billund, Kolonia, Eindhoven, Friedrichshafen, Göteborg, Karlsruhe/Baden-Baden, Malmo, Norymberga, Sztokholm oraz Wiedeń. Wizz Air bezterminowo wstrzyma realizację wskazanych rejsów w okresie od 29 sierpnia do 29 września 2023 roku. Najszybciej zniknie Friedrichshafen, Göteborg i Norymberga, natomiast najpóźniej - Eindhoven.


Zmian w zimowym oferowaniu Wizz Air będzie więcej, wynika z informacji "AeroRoutes". Bośnia i Hercegowina straci również trasę z Banja Luki do Sztokholmu, a ostatni podróżni odlecą w kierunku Szwecji już 28 sierpnia 2023 roku. Kukes nie będzie już miało bezpośredniej łączności niskokosztowej z Mulhouse, Karlsruhe/Baden-Baden, Memmingen oraz Wiedniem, Mediolan z Abu Zabi i Aleksandrią, Neapol z Abu Zabi, Rzym z Aleksandrią i Tirana z Ad-Dammamem. Gdańsk straci Kolonię w ostatnich dniach trwającego miesiąca, o czym Pasażer.com informował już wcześniej.

Cięcia w sezonie zimowym są naturalnym procesem, mającym na celu dostosowanie siatki połączeń do ograniczonych oczekiwań pasażerów. W tym przypadku nie można również wykluczyć, że Wizz Air zdecydował się na redukcję lotów w związku z problemami z silnikami turbowentylatorowymi PW1100G Pratt&Whitney. W zeszłym miesiącu producent wycofał silniki z powodu rzekomych mikroskopijnych pęknięć i nakazał sprawdzenie nawet dwustu silników do końca tego lata, co przyczyniło się do uziemienia wielu maszyn, również należących do Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy