airBaltic: 2 mln pasażerów w pierwszym półroczu

10 sierpnia 2023 08:59
W minionych sześciu miesiącach airBaltic obsłużył 2 mln pasażerów. Jednocześnie, łotewski przewoźnik zakończył pół roku tegorocznej działalności z zyskiem 14,6 mln euro (ok. 65,2 mln złotych). To o 105,7 mln euro (ok. 472,4 mln złotych) więcej niż rok wcześniej.
Reklama
Przychód airBaltic w tym czasie wyniósł 291,3 mln euro (ok. 1,3 mld złotych), czyli o 52 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Wskaźnik EBITDAR wyniósł 56,8 mln euro (ok. 253,8 mln złotych). W ostatnich sześciu miesiącach przybyło również pracowników łotewskiego przewoźnika. Obecnie zatrudnia on 2,3 tys. osób - o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. airBaltic zauważyło, że tak korzystnego półrocza jeszcze nie miało.


- Za nami wyjątkowe pół roku, które przekroczyło nasze oczekiwania. Idzie nam znakomicie na płaszczyźnie biznesowej, operacyjnej i finansowej. W ostatnich sześciu miesiącach udało się nam zwiększyć spółkę oraz jej potencjał, co odzwierciedlają wyniki. Naszym największym problemem jest zawodność silników i brak części zamiennych, co zmusiło nas do uziemienia jedenastu samolotów Airbus A220-300 - zauważył Martin Gauss, szef airBaltic.

W konsekwencji nieustających problemów z silnikami airBaltic zmuszone było wynająć wiele samolotów od podmiotów zewnętrznych, ograniczając redukcję lotów do minimum. W ostatnich sześciu miesiącach łotewski przewoźnik wykonał ich 20,3 tys. - o 20 proc. więcej niż przed rokiem - w ramach siatki przeszło stu połączeń znad Morza Bałtyckiego. Podróżni mają do wyboru siedemdziesiąt pięć tras z Rygi, piętnaście z Tallina, jedenaście z Wilna i siedem z Tampere.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy