Emirates: 20-lecie obecności w Nowej Zelandii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
8 sierpnia 2023 08:58
2 sierpnia 2023 roku Emirates świętował 20-lecie swojej obecności w Nowej Zelandii. W ciągu dwudziestu lat wspólnej historii emiracki przewoźnik przewiózł na trasach łączących Dubaj z Aotearoą przeszło 16 milionów pasażerów, realizując nawet 49 tys. lotów.
Reklama
Historia sięga 2 sierpnia 2003 roku. Emirates pojawił się wówczas w Nowej Zelandii, realizując łączoną rotację przez Australię. Na pokładzie inauguracyjnego samolotu był szef emirackiego przewoźnika, Sheikh Ahmed Bin Saeed Al Maktoum. Po dwudziestu latach, trasa do Auckland, która jest najdłuższym połączeniem w globalnej siatce Emirates, wciąż wykonywana jest "na spółkę" z trasą do Christchurch. Za realizację obu rotacji odpowiedzialna jest maszyna Airbus A380.


Emirates podkreślił, że Aotearoa jest jedynym rynkiem w jego oferowaniu obsługiwanym tylko przez Super Jumbo oraz pierwszym, w którym wykorzystano odświeżoną, innowacyjną konfigurację kabin czteroklasowych w ramach wielomiliardowego programu modernizacyjnego emirackiego przewoźnika. W okresie globalnej epidemii Emirates utrzymał stałą łączność z Nową Zelandią poprzez realizację połączenia towarowego przez Kuala Lumpur z wykorzystaniem samolotów Boeing 777-300ER Emirates SkyCargo.

- W ciągu ostatnich dwudziestu lat Aotearoa ugruntowała swoją silną pozycję w naszej ofercie, czym zasłużyła sobie na obsługę naszymi odświeżonymi i unowocześnionymi Super Jumbo. Emirates jest dumne, że na przestrzeni lat nawiązało trwałą więź z Nowozelandczykami, która z roku na rok przynosi owoce w postaci kolejnych rotacji lub nowinek. Nie mam wątpliwości, że zainteresowanie lotami do Nowej Zelandii będzie w najbliższych latach tylko rosło - zapewnił przedstawiciel Emirates Australasia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy