Lufthansa Group obsłużyła 55 mln podróżnych w pół roku

3 sierpnia 2023 09:17
W pierwszym półroczu trwającego roku Lufthansa Group obsłużyła 55 mln pasażerów w ramach swojej rozbudowanej siatki połączeń. To o 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Wówczas Lufthansa Group odprawiła "tylko" 42 mln podróżnych.
Reklama
Lufthansa Group nie ma wątpliwości, że za korzystnym wynikiem stoi powrót dużego popytu wśród pasażerów i odzyskanie przez zrzeszonych w niemieckiej spółce przewoźników zaufania do obsługi m.in. połączeń dalekodystansowych po trudnych czasach globalnej epidemii. Tylko w ostatnich trzech miesiącach z usług Lufthansa Group skorzystało 33 mln podróżnych, co dowodzi postępującej odbudowie rynku. Na ten moment wynosi ona 84 proc. ruchu pasażerskiego sprzed obostrzeń.

- Dzięki nieocenionemu zaangażowaniu pracowników, Lufthansa Group mogła uniknąć błędów z ubiegłych lat i zagwarantować swoim klientom obsługę na niezawodnym poziomie. To właśnie zatrudnieni w naszych szeregach specjaliści, zarówno na ziemi, jak i w powietrzu, uczynili siatkę połączeń Lufthansa Group wiarygodną. Jestem pewien, że nasza troska o zachowanie stabilności wykonywanych operacji lotniczych za wszelką cenę okazała się kluczem do sukcesu i odnotowania drugiego najlepszego wyniku kwartalnego w wieloletniej historii spółki - powiedział Carsten Spohr, szef Lufthansa Group.


Przychód Lufthansa Group w ostatnich trzech miesiącach wyniósł 9,4 mld euro (około 41 mld złotych), czyli o 17 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem. Skorygowana EBITDA osiągnęła 1,1 mld euro (około 4,9 mld złotych). Dochód Lufthansa Group wyniósł 881 mln euro (około 3,9 mld złotych).

- Cieszę się z odnotowywanych przez naszych przewoźników wyników operacyjnych, które sięgają przecież ustanowionych wcześniej rekordów. Lufthansa Group udowodniła w ostatnich latach, że dotrzymuje złożonych obietnic na drodze ku dalszej ekspansji - dodał Remco Steenbergen, szef finansów Deutsche Lufthansa AG.

Lufthansa Group jest przekonana, że liczba rezerwacji utrzyma się na bardzo wysokim poziomie już do końca trwającego roku, oscylując w granicach 90 proc. popytu sprzed globalnej epidemii. W najbliższych miesiącach niemiecka spółka zamierza kontynuować swoją pracę m.in. na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez zastosowanie paliw ekologicznych SAF oraz zakontraktowanie bardziej wydajnych i neutralnych środowiskowo samolotów dalekodystansowych.
Tagi
lufthansa

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy