Itaka nie planuje zimowej obecności w Radomiu

1 sierpnia 2023 09:35
3 komentarze
Biuro Itaka nie zamierza kontynuować swojej obecności w Porcie Lotniczym Radom w nadchodzącym sezonie zimowym, choć definitywnie takiej możliwości nie wykluczyło.
Reklama
W trwającym sezonie letnim Itaka miała realizować swoją ofertę wyjazdów zorganizowanych z Radomia na przynajmniej siedmiu, pierwotnie ogłoszonych kierunkach (Tirana, Burgas, Warna, Kreta, Kos, Majorka oraz Antalya), z której miało skorzystać nawet 35 tys. radomskich turystów.

- Trzeba podejmować odważne decyzje biznesowe, jednak zawsze są one wnikliwie kalkulowane. Itaka nie wchodzi do Radomia z nastawieniem na niepowodzenie. W naszym wspólnym interesie jest odprawienie z Radomia jak najwięcej klientów - mówił w ubiegłorocznej rozmowie z naszym portalem Piotr Henicz, szef Itaki.

Okazało się, że realizacja aż tylu kierunków czarterowych z bezpośrednim wylotem z Radomia będzie niemożliwa. Po wnikliwej analizie popytu i możliwości logistycznych podjęto decyzję o ograniczeniu radomskiego oferowania Itaki do Albanii, Bułgarii, Turcji, Grecji oraz Francji.


Warto zauważyć, że w realizacji letnich wycieczek zorganizowanych z Sadkowa Itaka w dużym stopniu korzysta z połączeń rejsowych Polskich Linii Lotniczych LOT, wykupując określoną pulę siedzeń w zależności od zainteresowania danym turnusem, co pozwala jej na optymalizację oferowania.

- Na chwilę obecną Itaka nie planuje wylotów z Radomia w najbliższym sezonie zimowym. Ostateczna decyzja w tej sprawie wciąż nie zapadła. Podczas przygotowywania propozycji Itaka będzie kierowała się sprzedażą wycieczek w sezonie letnim oraz dynamiką wzrostu rezerwacji w okresie zimowym - wyjaśniło biuro prasowe Itaki dla "Rynku Lotniczego".

Póki co, jedyną trasę czarterową w nadchodzącym sezonie zimowym z bezpośrednim wylotem z Radomia potwierdziło biuro Anex Tour, zamierzające latać do egipskiego kurortu Sharm El Sheik. Dodatkowo, Polskie Linie Lotnicze LOT będą kontynuować realizację rejsów do Włoch i Francji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2023-08-03 10:07   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jsg, Radom należało raczej zamknąć (nawet kosztem przeniesienia Airshow w inne miejsce)
ale bez sensu jest oczekiwanie, że wiele biur podróży będzie oferować loty charterowe w sezonie zimowym, z wyjątkiem kierunków egzotycznych to jest okres "poza sezonem".
Póki co jedno biuro zapowiedziało loty do Egiptu, dostępne do kupienia na stronie anextour.
jsg 2023-08-02 11:46   
jsg - Profil jsg
Jak widać coraz mniej linii widzi sens latania z Radomia. Skończy się lato będzie stagnacja.
Aga345 2023-08-02 11:35   
Aga345 - Profil Aga345
No i dobrze, ktos inny zarobi a my i tak bedziemy korzystac z lotow
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy