Lufthansa: Nowa formuła posiłków do wyboru w klasie biznes

31 lipca 2023 09:15
Od połowy sierpnia br. Lufthansa wprowadzi odświeżony koncept posiłków serwowanych pasażerom podróżującym w klasie biznes na trasach długodystansowych.
Reklama
Zamiast wyboru dokonywanego już na pokładzie samolotu klienci niemieckiego przewoźnika będą mogli z wyprzedzeniem zamówić preferowane przez siebie danie główne. Opcja ta będzie dostępna w okresie od miesiąca do 24 godzin przed planowanym wylotem i na razie dotyczyć ma wszystkich rejsów długodystansowych starających z Niemiec. Dodatkowo zamiast dostępnych obecnie trzech opcji do wyboru pasażerowie będą mogli zdecydować się na jedno z sześciu różnych dań. Odświeżone menu będzie uwzględniało także różne potrawy regionalne i sezonowe. Niezależnie od tego nadal będzie można zamówić posiłki specjalne dostosowane do indywidualnych wymagań np. dietetycznych czy religijnych.

Nowa formuła posiłków oferowanych w klasie biznes to bez wątpienia krok w dobrym kierunku. Podobną usługę oferuje już wielu innych przewoźników, co z jednej strony pozwala bardziej efektywnie planować zaopatrzenie samolotu przed odlotem, a z drugiej strony unikać niezadowolenia pasażerów na pokładzie z powodu braku preferowanej opcji w menu. Obecnie często zdarza się, że brakuje potrawy wybranej przed danego pasażera z karty dań i musi on zdecydować się na inną, niekoniecznie satysfakcjonującą go opcję.

Możliwość zamówienia konkretnego posiłku przed wylotem nieco poprawia także generalnie bardzo słaby produkt Lufthansy w klasie biznes. Niemieckie linie dysponują dziś jedną z najbardziej przestarzałych kabin w tym segmencie rynku, a wielokrotne zapowiedzi jej zmiany na razie pozostają głównie w sferze planów. Proces gruntownego odświeżenia floty w tym zakresie ma rozpocząć się bowiem dopiero pod koniec bieżącego roku.
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy