Radom zabiega o połączenia do kurortów narciarskich

30 lipca 2023 10:00
2 komentarze
Radom ma nadzieję na uruchomienie bezpośrednich rejsów do europejskich kurortów narciarskich w nadchodzącym sezonie zimowym. O możliwościach inauguracji takich połączeń dyskutowano podczas zrealizowanych w Radomiu warsztatów turystycznych.
Reklama
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. reprezentanci sektora turystycznego, Polskich Portów Lotniczych oraz Polskich Linii Lotniczych LOT. Może to oznaczać, że w niedalekiej przyszłości zimowa siatka Portu Lotniczego Radom wzbogaci się o połączenia do Alp, które każdego roku przyciągają europejskich miłośników sportów zimowych. Lotnisko w Radomiu zadeklarowało, że będzie zabiegało o bezpośrednią łączność z "najpiękniejszymi" kurortami narciarskimi, celem zapewnienia wygodnych szlaków komunikacyjnych dla zwolenników aktywnego wypoczynku w chłodniejszych miesiącach.- Decyzja o przedłużeniu połączeń z nowego Portu Lotniczego Warszawa-Radom została podjęta w związku z bardzo dobrym wypełnieniem samolotów i analizą popytu na tych trasach. Bardzo się cieszę, że PLL LOT mogą zaproponować naszym pasażerom dobre i dopasowane do ich potrzeb połączenia - powiedział Robert Ludera, dyrektor ds. siatki połączeń w Polskich Liniach Lotniczych LOT, potwierdzając utrzymanie cieszących się popularnością rejsów z Radomia do Włoch i Francji w nadchodzącym sezonie zimowym.

W pierwszych trzech miesiącach po wznowieniu swojej działalności przez radomski port przewinęło się 43 tys. pasażerów. Choć ten miesiąc wciąż się nie skończył, jest już on rekordowym ze względu na zainteresowanie kierunkami wakacyjnymi, zapewniła Anna Dermont z Polskich Portów Lotniczych. Poza Włochami i Francją, w trwającym sezonie letnim podróżni mają do wyboru połączenia do Albanii (Tirana), Bułgarii (Warna) oraz Grecji (Preweza) w ramach trzydziestu realizowanych operacji lotniczych tygodniowo.

Ostatnie komentarze

usuniety 2023-07-30 10:30   
usuniety - Profil usuniety
A tak to LOT na siłę lata z Radomia, bilety na tych samych trasach co z Chopina sprzedaje o kilkaset złotych taniej, a pani Dermont tak podaje liczbę pasażerów, że nie wiadomo czy to za miesiąc czy od uruchomienia lotniska? Chwali się świetnym obłożeniem lotów ale liczby operacji lotniczych nie podaje, a redaktorzy publikują wyrywkowe dane i nie dopytują. Mamy koniec miesiąca proszę spytać pani Dermont konkretnie ilu pasażerów w każdym miesiącu i ile operacji lotniczych. Wówczas każdy sobie podzieli i sprawdzi czy wychodzi 186 czy może jednak 155?
usuniety 2023-07-30 10:20   
usuniety - Profil usuniety
Mało herbaty nie wyplułem ze śmiechu gdy przeczytałem tytuł! Radom, Opoczno, Końskie mam rodzinę i znam teren. No mógłbym jeszcze uwierzyć, że gdyby zrobili akcję po parafiach, w kółkach różańcowych, klubach RM to znaleźliby trochę chętnych na lot do Rzymu, Watykan, grób JPDwa ..., pielgrzymka życia? Ale z Radomia i okolic do kurortów narciarskich! Tam w tych parterowych domkach sklejonych ścianami to zaprawdę same milionery mieszkajo z których połowa pracuje na emigracji albo w Łodzi i Warszawie. Wiem, przyjadą do domu po narty, które trzymają w stodole i polecą z Radomia?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy