Legia poleciała z Radomia. Powodem przepustowość Lotniska Chopina

26 lipca 2023 10:32
21 komentarzy
Dzisiaj (26.07) Legia Warszawa odleciała z Portu Lotniczego Warszawa-Radom na swój mecz w Kazachstanie w ramach piłkarskich rozgrywek UEFA Europa Conference League.
Reklama
Legioniści udali się w podróż z Radomia, choć pierwotnie zamierzano wykonać czarter z Lotniska Chopina w Warszawie. Okazało się to niemożliwe z uwagi na ograniczoną przepustowość stołecznego portu we wczesnych godzinach porannych i brak wolnych slotów lotniskowych do wykorzystania przez Legię Warszawa, poinformował serwis "Legioniści.com". Obłożenie Lotniska Chopina w Warszawie zmusiło więc warszawską drużynę do korekcji swoich planów i wylotu z nowego Portu Lotniczego Warszawa-Radom o godzinie 6:30.


Podróż do Kazachstanu wyczarterowanym samolotem powinna zająć około siedmiu godzin z uwzględnionym niespełna godzinnym międzylądowaniem technicznym w Gruzji, celem uzupełnienia zasobów paliwa. Jutro (27.07) "Wojskowi" zmierzą się w Kazachstanie z aktualnym liderem tamtejszych rozgrywek krajowych z Szymkentu, kazachskiej aglomeracji graniczącej z Uzbekistanem. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Jednym z głównych argumentów zwolenników modernizacji i wskrzeszenia działalności Portu Lotniczego Warszawa-Radom była właśnie ograniczona możliwość rozwoju przepustowości Lotniska Chopina w Warszawie. Lotnisko w Sadkowie powstało z myślą o przejęciu ruchu czarterowego i niskokosztowego ze stołecznego portu, lecz póki co udało się to jedynie połowicznie, gdyż żaden z tanich przewoźników wciąż nie potwierdził swojej obecności w Radomiu. W trwającym sezonie letnim siatka połączeń radomskiego portu opiera się więc na aktywności dwóch linii: Enter Air oraz Polskich Linii Lotniczych LOT.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jsg 2023-08-07 11:07   
jsg - Profil jsg
Czekam na odpowiedź.
jsg 2023-08-04 14:19   
jsg - Profil jsg
Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski, że lot o 06:30 z Modlina jest niekorzystny, a lot z Radomia o 6 rano już tak? Byłeś w komisji organizacyjnej czy może rozwialeś z przedstawicielami klubu, skoro twierdzisz, że nie lubia latać z zatłoczonego Modlina. I czy Modlin jest aż tak zatłoczony o 06:30?
krzysiekl 2023-08-04 12:27   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jsg, wpisałem, że "możliwe". Wniosek można wyciągać choćby po tym, że właśnie z Radomia polecieli. Wpisałem tez kilka powodów dlaczego Radom był lepszy od Modlina albo lot lotu wieczorem z Okęcia.
Pewnie, jest też możliwe, że ktoś ich do lotu z Radomia zmusił, ale to jest na prawdę bardzo mało prawdopodobne.
Lot o 6:30 z Modlina to byłoby przebijanie się przez zatłoczone lotnisko.
Lot o 23 z Okęcia był niekorzystny czasowo.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy