Ryanair zaoferuje zniżki z okazji jubileuszu Łodzi

26 lipca 2023 08:30
Z okazji 600. urodzin miasta Łódź, linia Ryanair zaoferuje 20 proc. zniżki na bilet do i z Łodzi. Wyprzedaż obejmie 600 biletów, czyli tyle, ile wiek trzeciego największego pod względem ludności miasta w Polsce.
Reklama
Ryanair obsługuje z Łodzi kierunki, takie jak Alicante, Bruksela-Charleroi, Dublin, East Midlands, Londyn-Stansted, Mediolan-Bergamo i Malaga. Urodzinowa promocja obejmuje 600 biletów na wszystkich kierunkach z Łodzi od września br. do marca przyszłego roku. Sprzedaż promocyjnych biletów ruszyła dzisiaj (23.07) i jest ona dostępna tylko i wyłącznie na stronie przewoźnika.

Bardzo nam miło, że Ryanair włącza się w obchody 600. Urodzin Łodzi. Warto dodać, że to nie pierwszy prezent od Ryanair dla łodzian w tym roku – mówi w rozmowie z portalem lodz.pl, Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź. – Na początku lipca ogłosiliśmy zimową siatkę połączeń z Łodzi, w której znalazł się nowy kierunek, którym jest Malaga. Powróciły też loty do Nottingham/ East Midlands oraz do Londynu. Dzięki temu siatka połączeń Ryanair będzie największa od dekady – łącznie 40 lotów tygodniowo na siedmiu trasach. - dodaje


Warto dodać, że Ryanair jest jedynym przewoźnikiem, który wykonuje rejsy do i z Łodzi przez cały rok. Pozostali, czyli Wizz Air latający do Londynu-Luton, oraz linie wykonujące połączenia czarterowe, czyli Enter Air latający do Antalyi i Burgas, oraz Pegasus Airlines obsługujący loty z Łodzi do Antalyi latają wyłącznie w sezonie letnim. Ryanair przyczynił się w dużej mierze do rekordowego wyniku, który osiągnął Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta w pierwszym półroczu 2023 roku obsługując blisko 154 tys. pasażerów, co stanowi 158 proc. wzrostu w stosunku do pierwszego półrocza za 2022 rok.

- Ten wysoki wskaźnik w pierwszym półroczu to przede wszystkim zasługa regularnych połączeń Ryanaira, ponieważ czartery zaczęły latać dopiero w czerwca, a Wizz Air, drugi regularny przewoźnik na łódzkim lotnisku, ma tylko jedno połączenie - do Londynu Luton - które zamierza zamknąć z końcem października. - mówi w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim Anna Midera, prezes łódzkiego lotniska, która prognozuje, że w tym roku Lublinek obsłuży 400 tys. pasażerów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy