Lufthansa: Do Nowego Jorku ponownie na pokładzie A380

5 lipca 2023 09:25
Wczorajszy (4.07) popołudniowy rejs Lufthansy z Monachium do Nowego Jorku JFK obsłużył pierwszy raz po trzyletniej przerwie airbus A380.
Reklama
Nowy Jork jest drugim po Bostonie amerykańskim kierunkiem, na którym powróciły największe airbusy niemieckiej linii. Wczorajszy lot LH410 wystartował punktualnie kilka minut po godzinie 12, by po nieco ponad 8 godzinnym rejsie, zameldować się na lotnisku im. Kennedy'ego. Inauguracyjny popandemiczny rejs wykonała maszyna o znakach rejestracyjnych D-AIMK. Pasażerowie będą mogli odbyć lot do Wielkiego Jabłka na pokładach A380 codziennie od 4 lipca do 27 października br. Start ze stolicy Bawarii zaplanowany jest na 12:10, a lądowanie w Nowym Jorku o 15:00 lokalnego czasu tego samego dnia. W drogę powrotną Super Jumbo wystartuje o 17:30, by pojawić się w Monachium o 7:25 rano lokalnego czasu następnego dnia. Airbusy A380 Lufthansy dysponują czteroklasową kabiną o łącznej pojemności 509 miejsc. Do dyspozycji podróżnych jest 8 miejsc w klasie pierwszej, 78 w klasie biznes, 52 w ekonomicznej premium oraz 371 w klasie ekonomicznej. Oznacza to wzrost oferowania o 80 proc. względem airbusa A340, który do tej pory operował na tej trasie.


Mimo deklaracji przedstawicieli Lufthansy w czasie pandemii, o wycofaniu z użytkowania wszystkich Super Jumbo, samoloty te systematycznie wracają do siatki połączeń niemieckiego przewoźnika. Po Bostonie i Nowym Jorku, Lufthansa planuje w nadchodzącym sezonie zimowym, przywrócić airbusy A380 na trasach do Los Angeles i Bangkoku. W czasie pandemicznego kryzysu samoloty zaparkowane były na hiszpańskim lotnisku Teruel. Przed pandemią Lufthansa posiadała 14 Super Jumbo w swojej flocie. Obecnie z "hiszpańskiego cmentarzyska" powróciły cztery maszyny. Poza wspomnianym D-AIMK są to egzemplarze o znakach rejestracyjnych: D-AIML, D-AIMM oraz D-AIMN. Linia nie ujawniła jak dotąd kosztów jakie musi ponieść w związku z ponownym włączeniem A380 do czynnej służby.

Fot. Lufthansa

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy