Qatar Airways uruchomił trasę do Lyonu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
4 lipca 2023 09:58
Qatar Airways pojawił się w trzecim francuskim mieście wraz z uruchomieniem bezpośrednich rejsów do położonego w środkowo-wschodniej części Francji Lyonu. Inauguracyjną rotację wykonał samolot Boeing 787-8 Dreamliner o znakach rejestracyjnych A7-BCG.
Reklama
Maszyna wylądowała we Francji 3 lipca 2023 roku o 13:42 po przeszło sześciogodzinnym rejsie z Półwyspu Arabskiego. Inauguracyjnej rotacji towarzyszyła uroczysta oprawa, a pierwsi podróżni otrzymali upominki oraz słodkości. Qatar Airways przewidział realizację czterech lotów łączących Dohę z Lyonem w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek, niedziela) z myślą o pasażerach turystycznych. Lyon jest jedną z największych francuskich aglomeracji oraz popularnym ośrodkiem turystycznym kraju m.in. z uwagi na bliskość Alp Francuskich.


- Cieszę się, że mogę zapowiedzieć inaugurację lotów Qatar Airways do dobrze znanego Lyonu. Katar i Francja darzą się wzajemnym szacunkiem m.in. ze względu na wieloletnią współpracę strategiczną w zakresie dyplomacji, handlu i turystyki. Ekspansja Qatar Airways we Francji była więc naturalnym krokiem w rozwoju naszego partnerstwa. Nie mogę doczekać się pierwszych turystów udających się do Kataru lub przesiadających się w Hamad International Airport - wskazał Akbar Al Baker, szef Qatar Airways.

Qatar Airways będzie wykorzystywał do realizacji połączenia samolot Boeing 787-8 Dreamliner, którego pojemność wynosi 254 miejsca w dwóch klasach, biznesowej i ekonomicznej. Lyon jest trzecim, po Paryżu i Nicei, miastem we francuskim oferowaniu katarskiego przewoźnika. W ostatnich dniach Qatar Airways zaczął nawet wykorzystywać flotę Super Jumbo do realizacji rejsów łączących Dohę z francuską stolicą. W szczycie sezonu letniego katarski przewoźnik będzie obsługiwał Paryż z częstotliwością trzech lotów każdego dnia.

Fot. P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy