Bayern Monachium zakończył współpracę z Qatar Airways

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 czerwca 2023 10:27
Bayern Monachium nie będzie już reklamował Qatar Airways, tak jak czynił to w ostatnich pięciu latach. Współpracę zakończono za porozumieniem stron i w atmosferze wzajemnego szacunku.
Reklama
Choć nie podano przyczyn rozstania, prawdopodobnym powodem rozwiązania partnerstwa była niechęć środowisk kibicowskich monachijskiego klubu wobec praktyk katarskiego przewoźnika. Katar od wielu lat oskarża się o nierespektowanie praw człowieka i wolności obywateli m.in. poprzez ograniczanie swobód mniejszości seksualnych oraz wyzysk pracowników. Środowisko Bayernu Monachium nie chciało być z tym utożsamiane.

We wspólnym oświadczeniu podkreślono, że Qatar Airways wraz z Bayernem Monachium promował wymianę wartości wielokulturowych, łącząc ludzi z całego świata. Zauważono, że w czasie trwania partnerstwa biznesowego Bayern Monachium wygrał piłkarską Ligę Mistrzów, a Qatar Airways uznano za laureata plebiscytu "Best Airline in the World".


- Bayern Monachium i Qatar Airways łączyła bliska i udana współpraca, która nauczyła wiele każdą ze stron. Dziękuję szefowi i samemu katarskiemu przewoźnikowi za owocną współpracę w minionych latach. Życzę im powodzenia w dalszych aktywnościach - przekazał Jan-Christian Dreesen, szef Bayernu Monachium.

- To była owocna współpraca. Bayern Monachium jest wielką marką piłkarską, której spotkania oglądałem z radością, pasją i zaangażowaniem. Życzę monachijskiej drużynie wszystkiego co najlepsze - dodał Akbar Al Baker, szef Qatar Airways.

Fot. Qatar Airways
Tagi
qatar bayern

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy