Polaniecki: Enter Air nie będzie inwestował w Radom

30 czerwca 2023 10:01
3 komentarze
Grzegorz Polaniecki z Enter Air przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że jego przewoźnik nie zamierza inwestować w infrastrukturę Portu Lotniczego Warszawa-Radom z uwagi na niepewność, którą owiana jest radomska inwestycja.
Reklama
Enter Air prężnie rozwija się na rynku przewozów czarterowych, również poza granicami naszego kraju. W obliczu rekordowego sezonu letniego przewoźnik m.in. uruchomił bazę operacyjną nad Morzem Bałtyckim oraz powiększył swoją flotę samolotów poprzez pozyskanie czterech MAX-ów. W trwającym okresie wakacyjnym Enter Air korzysta z trzydziestu sześciu maszyn. Jedną z kolejnych inwestycji przewoźnika miało być zbudowanie hangaru. Grzegorz Polaniecki przyznał Polskiej Agencji Prasowej, że Enter Air wciąż nie udało się dojść do satysfakcjonującego porozumienia z jakimkolwiek polskim lotniskiem w tej kwestii.

- Miałem nadzieję, że w tym roku zrealizujemy inwestycję w hangar w Polsce, ale nie doszliśmy do porozumienia z krajowymi portami. W Polsce są chęci i ogromne pieniądze dla wspierania zagranicznych podmiotów, a nie na inwestycje polskie. Rozglądamy się za granicą, nie wiem zatem, czy ta inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Nie jest wymagany duży wkład finansowy. Jesteśmy firmą prywatną i dbamy o to, aby nasz rozmach był jak najmniejszy, a efekt jak największy. Szacujemy koszt około 1-3 mln dolarów amerykańskich - powiedział Grzegorz Polaniecki, szef Enter Air.


Jednocześnie, Grzegorz Polaniecki wykluczył możliwość zainwestowania w infrastrukturę Portu Lotniczego Warszawa-Radom.

- Nie planujemy inwestować w hangar w nowym porcie lotniczym w Radomiu, gdyż nie wiadomo, jak długo to lotnisko będzie działało. Jeśli na lotnisku nie ląduje lub startuje samolot co najmniej co kilkadziesiąt minut , to taki port lotniczy nie będzie rentowny i będzie działał tylko dzięki dotacjom. To jak długo potrwa taka zabawa to tylko kwestia, ile właściciel np. lokalny samorząd jest w stanie dopłacać. Chociaż z władzami portu współpracuje się dobrze, to nie możemy ryzykować - dodał.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
toniemaznaczenia 2023-07-01 13:26   
toniemaznaczenia - Profil toniemaznaczenia
"Jeśli na lotnisku nie ląduje lub startuje samolot co najmniej co kilkadziesiąt minut , to taki port lotniczy nie będzie rentowny i będzie działał tylko dzięki dotacjom"

A co na to wszystko: Bydgoszcz Szwederowo, Olsztyn Szymany, Zielona Góra Babimost, Łódź Lublinek, Szczecin Goleniów?
krzysiekl 2023-06-30 11:10   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jony, tutaj nieco inna sytuacja. Pan Polaniecki nie tyle jest "piewcą klęski" co obawia się o przyszłość lotniska, co może być uzasadnione wieloma czynnikami, także politycznymi (niedługo wybory i nie wiadomo co potem).
jony 2023-06-30 10:46   
jony - Profil jony
Ludzie ogarnijcie się. Drugi artykuł na ten sam temat w ciągu niespełna tygodnia. Różnica - inny piewca klęski RDO. Czy wy czytacie to co piszecie?
A tak w ogóle to pan dyrektor Enter Air rzeczywiście błysnął, bo tłumacząc dosłownie to co chciał przekazać to brzmi mniej więcej tak: nie zainwestujemy w infrastrukturę RDO choć nikt o to nie zabiegał, ale na wszelki wypadek niech wiedzą. A ta wiarygodność jest taka, że sierpniu 2019 Enter Air zrobił sondaż z którego cały świat się dowiedział że z Radomia prawie nikt nie chce latać więc on chyba też. A teraz latają, tylko ciekawe kogo wożą?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy