Eurowings: Mallorca Airbus wylądował w Düsseldorfie

29 czerwca 2023 08:39
21 czerwca 2023 roku Eurowings odebrał pierwszą maszynę Airbus A321neo. Samolot otrzymał miano Mallorca Airbus z uwagi na swoją pojemność i możliwość zaspokojenia popytu turystów wybierających się nad Morze Śródziemne.
Reklama
Samolot Airbus A321neo o znakach rejestracyjnych D-AEEA jest pierwszym z trzech zamówionych przez niemieckiego przewoźnika. Wcześniej Eurowings przyjął również kilka maszyn Airbus A321-200, przekazanych przez Lufthansę. W ten sposób spółka zależna od Lufthansa Group umacnia swoją flotę przed rekordowym sezonem letnim. Samolot Airbus A321neo pomieści 232 turystów udających się do najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych wśród Niemców.

W ub. latach Eurowings zasłynął z organizacji Mallorca Shuttle, podczas których niemiecki przewoźnik kursował na Majorkę z zawrotną częstotliwością. W szczycie tegorocznego sezonu letniego Eurowings będzie oferował do czterystu przelotów na Majorkę w tygodniu.


- Nasza obserwacja zachowań pasażerów i dokonywanych przez nich rezerwacji prowadzi do oczywistego wniosku. Turyści znów masowo wyjeżdżają wypoczywać w śródziemnomorskich kurortach. Samolot Airbus A321neo pozwoli nam zaspokoić ten popyt i ugościć podróżnych w nowoczesnych, ekonomicznych i cichych maszynach - skomentował Jens Bischof, szef Eurowings.

Maszynę D-AEEA czeka teraz dostosowanie do potrzeb niemieckiego przewoźnika. Zespół Eurowings Technik będzie miał nieco ponad miesiąc na wykonanie ostatnich prac. Pierwsi podróżni powinni skorzystać z udogodnień samolotu Airbus A321neo w drugiej połowie sezonu letniego.

Fot. Eurowings

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy