British Airways: Dłuższy czas na przesiadkę na Heathrow

Mateusz Gumółka - Profil Mateusz Gumółka
28 czerwca 2023 09:30
Od stycznia przyszłego roku linie British Airways zwiększą o 15 minut limit czasu potrzebnego na przesiadkę na lotnisku Heathrow.
Reklama
Od 9 stycznia 2024 roku pasażerowie linii British Airways lecący w tranzycie zyskają dodatkowy czas na przesiadkę. Przewoźnik podjął decyzję o wydłużeniu tzw. minimalnego czasu na przesiadkę (ang. minimum connection time), by ograniczyć problemy związane z tłokiem w punktach kontroli paszportowej, kontroli bezpieczeństwa, a także tych wynikających z opóźnień między lotami. Lotnisko Heathrow to główny hub dla brytyjskich narodowych linii lotniczych, umożliwiający codziennie tysiącom pasażerów z całego świata, skorzystanie z jej połączeń. Ze względu na rozmiary portu oraz powracające problemy z zapewnieniem odpowiedniej liczby pracowników, niejednokrotnie przesiadka na tym lotnisku stanowi spore wyzwanie. Nowe rozwiązania mają to zmienić.


Obecnie minimalny czas potrzebny na zmianę lotu na Heathrow wynosi 60 minut. Z początkiem przyszłego roku czas ten zostanie wydłużony do 75 minut. Będzie on dotyczyć wszystkich pasażerów British Airways, zmieniających samolot z, bądź na rejs dalekodystansowy. Każda rezerwacja, która z przyczyn niezależnych od podróżujących nie spełni nowych limitów, zostanie bezpłatnie przebukowana. Osoby, które posiadają bilety na lot British Airways od 9 stycznia 2024 roku, informowani są o zmianach mailowo. Obecnie brytyjskie linie wykonują większość połączeń z Terminala 5 na lotnisku Heathrow, jednak z powodu ograniczonej przestrzeni, część lotów wykonywanych jest z Terminala 3.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy