airBaltic: 437 tys. pasażerów w ub. miesiącu

14 czerwca 2023 09:15
W minionym miesiącu airBaltic obsłużył 437 tys. pasażerów, co pozwoliło mu na osiągnięcie wyniku o 53 proc. lepszego w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem. Do korzystnego rezultatu przyczyniła się seria czarterowych rejsów z okazji 87. Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie.
Reklama
airBaltic zrealizował 4,2 tys. operacji lotniczych, co również stanowi wzrost względem tego samego miesiąca sprzed roku. Dla porównania, w maju ub. roku z usług łotewskiego przewoźnika skorzystało "tylko" 284 tys. pasażerów w ramach 3,4 tys. lotów. airBaltic nie ma wątpliwości, że za znakomitym wynikiem z ub. miesiąca stoi trasa z Rygi do Tampere. To właśnie w tym niewielkim fińskim mieście zorganizowano 87. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie, w których Łotwa wywalczyła brąz po zaciętym starciu ze Stanami Zjednoczonymi. Turniej rozegrano w dniach od 12 do 28 maja 2023 roku.


- Lato rozpoczęło się na dobre, co odzwierciedla ruch pasażerski. Coraz więcej osób wybiera airBaltic. Za sukcesem stoi m.in. uruchomienie na początku sezonu wakacyjnego dwudziestu nowych tras z naszych czterech baz operacyjnych. Dodatkowo, w ub. miesiącu airBaltic wykonał wiele nadprogramowych lotów z Rygi do Tampere w związku z Mistrzostwami Świata w Hokeju na Lodzie, umożliwiając łotewskim kibicom wspieranie swoich zawodników na żywo - powiedział Martin Gauss, szef airBaltic.

W ub. miesiącu z uwagi na 87. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie airBaltic obsłużył aż 26 tys. pasażerów na trasach z Rygi do Tampere i Helsinek, czyli o 42 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Przewoźnik wykonał przeszło czterdzieści rotacji do samego Tampere.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy