Fly Atlantic opóźnia uruchomienie lotów transatlantyckich

Mateusz Janicki - Profil Mateusz Janicki
14 czerwca 2023 09:10
Brytyjska linia Fly Atlantic nie uruchomi planowanych pierwotnie na 2024 rok lotów z Europy do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Inauguracja została przesunięta na 2025 r.
Reklama
Fly Atlantic, niskokosztowy przewoźnik z Belfastu miał połączyć europejskie miasta ze wschodnim wybrzeżem USA oraz Kanady. Do obsługi lotów przymierzane były wąskokadłubowe boeingi 737 MAX oraz airbusy A321 LR/XLR. Dzisiaj już wiadomo, że plany muszą zostać odłożone co najmniej do wiosny 2025 roku. Wskazywanym powodem jest problem z pozyskaniem odpowiednich samolotów.

- Kluczową kwestią jest dostępność samolotów. Wraz z powrotem liczby pasażerów na całym świecie po pandemii, coraz trudniej jest znaleźć odpowiedni samolot w odpowiedniej cenie, stąd opóźnienie – powiedział Andrew Pyne, dyrektor generalny Fly Atlantic.


Zgodnie z pierwotnymi założeniami, w początkowej fazie działalności linia chciała posiadać 6 samolotów, a liczba ta miała wzrosnąć do 18 maszyn w 2028 roku obsługując docelowo 35 lotnisk w Europie i Ameryce Północnej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy