Kolejny przewoźnik chce rozpocząć loty transatlantyckie. I to airbusem A380!

Mateusz Janicki - Profil Mateusz Janicki
11 czerwca 2023 09:30
Global Airlines, brytyjski lotniczy start-up chciałby wejść na rynek lotów transatlantyckich. Do Stanów Zjednoczonych miałby polecieć największy airbus A380.
Reklama
W chwili obecnej Global Airlines posiadają jeden egzemplarz największego na świecie pasażerskiego samolotu airbus A380. Co istotne, samolot nie został leasingowany, ale stał się własnością brytyjskiego przewoźnika. Decyzja o wyborze takiego, a nie innego modelu wydaje się być zaskakująca, zważając na fakt, że obecnie wielu przewoźników wycofuje super-jumbo argumentując, że są to samoloty bardzo nieekonomiczne w codziennej eksploatacji.

- Nabycie naszych samolotów zamiast leasingu pokazuje nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo finansowe i odporność od pierwszego dnia - powiedział James Asquith, założyciel i dyrektor Global Airlines.


Zgodnie z założeniami Global Airlines ma rozpocząć swoje loty najpóźniej wiosną 2025 r. łącząc Londyn ze wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. Na ten moment brak jednak informacji, na jakich konkretnie lotniskach miałby wylądować super jumbo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy