Qatar Airways zrezygnuje z klasy pierwszej

8 czerwca 2023 10:10
1 komentarz
Znakiem czasu według przedstawicieli linii Qatar Airways jest odejście od klasy pierwszej na rzecz luksusowej klasy biznes Qsuite.
Reklama
Bliskowschodnie linie lotnicze Qatar Airways, zrezygnują w przyszłości z montowania w swoich samolotach, kabiny klasy pierwszej. Zdaniem przedstawicieli przewoźnika, flagowy produkt klasy biznes Qatar Qsuite, oferuje ten sam standard podróży co klasa pierwsza, a więc nie ma sensu dzielić luksusowej części pokładu. Obecnie przewoźnik posiada 14 samolotów szerokokadłubowych, na pokładach których możliwa jest podróż w najwyższej klasie. Jest to dziesięć airbusów A380 i 4 boeingi 777-300ER. Plany Qatara dotyczą samolotów Boeing 777x, na odbiór których czekają. Według obecnych prognoz, linie odbiorą nową maszynę w 2025 roku. Po wycofaniu ze służby airbusów A380, samoloty Boeing 777x staną się największym dalekodystansowym liniowcem we flocie przewoźnika i będą wyposażone poza klasą ekonomiczną, tylko w kabinę QSuite.

Fot. Qatar Airways

Na pierwszy rzut oka, pomysł Katarczyków może wydawać się zaskakujący. Qatar Airways wywodzi sie z regionu Zatoki Perskiej, która słynie z zamiłowania do ekskluzywnych produktów. Ponadto katarskie linie jako jedyne na świecie zostały 7-krotnie nagrodzone tytułem najlepszej linii lotniczej świata w plebiscycie przeprowadzanym przez firmę konsultingową Skytrax. Także konkurenci arabskiej linii, wciąż oferują pierwszą klasę i wskazują na rosnące zainteresowanie tą formą podróży. Linie takie jak Lufthansa, Air France, czy Qantas, starają się sprostać rosnącym oczekiwaniom podróżnych i zwiększają oferowanie w najwyższej klasie. Podróżni coraz częściej szukają nie tylko dogodnych połączeń w przystępnej cenie, ale wymagają wysokiej klasy serwisu oraz systemu rozrywek, niedostępnych w niższych klasach.

Qatar Airways tymczasem zainwestował w projekt Qsuite, który oferuje innowacyjne rozwiązania podróży. Kabiny Qsuite zbudowane są w nowatorski sposób. Miejsca przy oknie, umieszczone naprzemiennie, zapewniają całkowicie odseparowane kabiny, dzięki czemu pasażerowie podróżujący w pojedynkę, mogą cieszyć się prywatnością. W każdej chwili mogą jednak "otworzyć" się na pasażera obok. To atrakcyjna oferta dla osób odbywających podróż we dwójkę. Z kolei w środkowej części pokładu, dostępne są cztery miejsca. Dwa skrajne miejsca ustawione są w kierunku lotu, dwa środkowe zaś w kierunku przeciwnym. Takie ułożenie oraz system automatycznego opuszczania oddzielających paneli, pozwala stworzyć wydzieloną przestrzeń dla wszystkich czterech osób. Dzięki temu rodzina , współpracownicy czy przyjaciele mogą podróżować jakby znajdowali się w osobnym apartamencie oraz wspólnie spożywać posiłki lub pracować, siedząc na przeciwko siebie. Wszystkie miejsca w kabinie QSuite są rozkładane do pozycji leżącej oraz oferują zaawansowany system multimedialny. Wspomniana kabina również została nagrodzona przez Skytrax tytułem najlepszej klasy biznes na świecie.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2023-06-08 22:13   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Czyli w skrócie następuje bardzo duże rozwarstwienie ofert: ekonomiczna i de facto pierwsza klasa, nic pomiędzy.
Choć dla wielu osób kluczowa może być możliwość położenia się, bez wszelkich dodatkowych fajerwerków.. siedzenie może być wąskie, prywatność jak w ekonomicznej, jedzenie jak w ekonomicznej.
Jednak linie lotnicze wolą nas zmuszać do wyboru: albo ekonomiczna z wszystkimi tego konsekwencjami albo za bardzo duże pieniądze super luksus który wcale nie musi być potrzebny..
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy