Qatar Airways poleci Super Jumbo do Francji

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
8 czerwca 2023 09:00
W szczycie trwającego sezonu letniego Qatar Airways będzie korzystał ze swoich 517-miejscowych samolotów Airbus A380 na pięciu trasach. Super Jumbo wróci do Paryża, realizując jedną rotację każdego dnia na tym kierunku.
Reklama
Qatar Airways podjął decyzję o wykorzystaniu samolotu Airbus A380 na trasie z Kataru do Francji w związku ze wzmożonym popytem wśród pasażerów w sezonie letnim. Koniec końców, Paryż jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych, którego uroki odkrywa każdego roku kilkadziesiąt milionów turystów z całego świata. W szczycie okresu wakacyjnego katarski przewoźnik będzie latał do Paryża z częstotliwością trzech rejsów dziennie, ale tylko jedna rotacja QR39/QR40 będzie realizowana Super Jumbo.


Wylot z Kataru zaplanowano na godzinę 8:00, natomiast z Francji na godzinę 16:05. W szczycie sezonu letniego Paryż będzie najczęściej obsługiwaną stolicą Unii Europejskiej przez Qatar Airways z oferowaniem na poziomie dwudziestu jeden wylotów i przeszło 15,4 tys. foteli w obu kierunkach w tygodniu.

Qatar Airways posiada dziesięć samolotów Airbus A380, z czego siedem jest czynnie wykorzystywanych. Poza Francją, w trwającym sezonie wakacyjnym Super Jumbo będzie gościł w Wielkiej Brytanii, Tajlandii i Australii. Przed wybuchem globalnej epidemii, Qatar Airways latał dwupokładową maszyną pasażerską m.in. również do Niemiec.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy