Modlin: PPL pożyczy 7,5 mln zł z na remont dróg kołowania

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
6 czerwca 2023 17:54
2 komentarze
Stanisław Wojtera, prezes zarządu PPL podpisał dziś (6.06) umowę pożyczki na kwotę 7,5 mln zł z na prace związane z remontem dróg kołowania na podwarszawskim lotnisku w Modlinie.
Reklama


Badania diagnostyczne realizowane przez zewnętrznych ekspertów wskazały na niezwłoczną konieczność przeprowadzenia remontu drogi kołowania DK-A2 Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Przedmiotowa droga kołowania stanowi jeden z głównych elementów infrastruktury lotniska Warszawa-Modlin o krytycznym znaczeniu dla zapewnienia możliwości operacyjnej obsługi ruchu pasażerskiego statków powietrznych kodu C i wyższych.

By zapewnić dalsze bezpieczne funkcjonowanie Portu Lotniczego Warszawa-Modlin oraz polepszyć sprawność techniczną infrastruktury lotniskowej, Polskie Porty Lotnicze S.A. udzieliły pożyczki modlińskiej spółce w wysokości 7,5 mln zł.

Wpisuje się to w strategię działań podejmowanych przez PPL związanych z porządkowaniem sytuacji Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, zarządzającej modlińskim portem i wspieraniem przedsięwzięć biznesowych, które mają poprawić efektywność prowadzonej działalności operacyjnej portu w Modlinie, przekonuje PPL w przesłanej do naszej redakcji informacji prasowej.

- "Ponadto jutro, 7 czerwca, na Zgromadzeniu Wspólników, PPL po raz kolejny zamierza głosować za dalszym istnieniem spółki. To potwierdzenie dotychczasowych działań zarządu PPL i wielokrotnych deklaracji prezesa Stanisława Wojtery dotyczących wspierania rozwoju Portu Lotniczego Warszawa-Modlin" - czytamy w komunikacie.

PPL wyraża nadzieję, że nowy, powstający właśnie taryfikator opłat lotniskowych pozwoli spółce ustabilizować sytuację operacyjną i finansową, a także umożliwi kontynuację współpracy z przewoźnikami, ale już na zasadach wzajemnego szacunku i współpracy,

Ostatnie komentarze

usuniety 2023-06-06 19:20   
usuniety - Profil usuniety
Kto wreszcie pożyczy te 7,5 mln złotych PPL czy samorząd województwa? Bo czytam dwa różne artykuły?
usuniety 2023-06-06 19:00   
usuniety - Profil usuniety
To się chłop szarpnął z tą pożyczką! 7,5 mln zł PPL i LOT tyle strat to mogą mieć tygodniowo na działalności w lotniska Radomiu, a miesięcznie to na 100%.?S ame odsetki od miliarda, który wpakowali w Radom to dziesiątki milionów złotych? Ale rura mięknie, wreszcie po 8 latach blokowania wszelkich inwestycji w Modlinie remont drogi kołowania, przetarg na połączenie kolejowe i przystanek? Przestraszyli się zarzutów za niegospodarność?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy