Lotnisko w Radomiu zainaugurowało sezon czarterów

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 czerwca 2023 10:30
7 komentarzy
Wczoraj (3.06) z Portu Lotniczego Warszawa-Radom odlecieli pierwsi turyści czarterowi. Podróżni skorzystali z połączenia do tureckiej Antalyi realizowanego przez Polskie Linie Lotnicze LOT.
Reklama
Samolot Boeing 737 MAX 8 o znakach rejestracyjnych SP-LVI wylądował w Radomiu z przeszło godzinnym opóźnieniem, po czym udał się w rejs do Antalyi w ramach lotu LO6113. Rozkładowo, przylot czarteru przewidziano na godzinę 12:20, natomiast odlot w kierunku tureckiego kurortu wypoczynkowego zaplanowano na godzinę 14:35. W najbliższych dniach, bo już 7 czerwca 2023 roku, trasę zacznie obsługiwać również Enter Air. Oznacza to, że pasażerowie będą mogli liczyć na dwa połączenia nad Morze Śródziemne w tygodniu: w niedzielę i środę. Rotację Enter Air też przewidziano na wczesne popołudnie.

Do końca miesiąca w oferowaniu radomskiego lotniska pojawi się jeszcze Tirana, Preweza i Warna. Kierunki będą obsługiwane w ramach regularnej siatki połączeń LOT-u, ale część miejsc w samolotach przewoźnika zostanie udostępniona biurom turystycznym.


W konsekwencji podróżni będą mieli do wyboru w trwającym sezonie letnim ofertę lotów "czarterowych" nie tylko do Turcji, ale również do Albanii i Bułgarii.

- Zainteresowanie lotami rośnie, siatka połączeń jest coraz bardziej atrakcyjna - skomentowała rozwój radomskiego portu Anna Dermont, rzeczniczka prasowa PPL.

W ramach wczorajszego, inauguracyjnego rejsu do Antalyi odprawiono 10-tysięcznego pasażera, co pozwoliło lotnisku na pobicie dotychczasowego, rocznego rekordu obsłużonych podróżnych ustanowionego siedem lat temu.

- Lotnisko nie jest już tym sprzed kilku lat - zapewniła Dermont.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jsg 2023-06-06 12:06   
jsg - Profil jsg
LOT powiniem przenieść loty do FCO na Okęcie, co wzmocniloby siatkę przewożnika z Okęcia. CPK nie jest wcale potrzebny.
krzysiekl 2023-06-06 09:21   
krzysiekl - Profil krzysiekl
"można rozwiązać kilka mniejszych lotnisk w okolicy" miało być: "można rozwijać kilka mniejszych lotnisk w okolicy"
krzysiekl 2023-06-06 09:19   
krzysiekl - Profil krzysiekl
sauvi, na długi weekend ceny Ryanairem do Rzymu wystrzliły w okolice 3tys (w obie strony), podobna cena za klasę biznes do Rzymu wcale nie musi oznaczać "straty", porównaj ceny w innych liniach na podobnych trasach w klasie biznes.
Więc to nie ja tu piszę brednie.

W kwestii przepełnienia na lotnisku Chopina odsyłam do znajdującego się na tym portalu wywiadu z Evelin Jeckel (Wizz Air). Tam też jest mowa o kończącej się przepustowości na lotnisku i o potrzebnie rozwiązanie tego problemu na poziomie regionalnym.
Oczywiście, nie musi powstać CPK, można rozwiązać kilka mniejszych lotnisk w okolicy: Modlin, Radom, może Skierniewice itd. Tyle, że to właśnie były abdurd, skoro można mieć jedno lotnisko w dobrej lokalizacji, zintegrowane z dalekobieżnym transportem kolejowym.

do porównania wziąłeś samolot OE-LZC który realizuje trasy trwające ok 1h. Gdy weźmiesz inny samolot LOT np. SP-LNB to też znajdziesz dni gdy realizuje 8 operacji. Jednak nie twierdzę, że LOT jest na pewno dobrze zarządzany, tego nie wiem. Natomiast uparcie będę twierdzić, że CPK jest potrzebny: właśnie w takiej formie: na skrzyżowaniu z dwiema ważnymi liniami kolejowymi. Okęcie do zamknięcia. Nawet gdyby LOT nie było to CPK i tak będzie potrzebny (a pewnie w jakiejś formie zostanie, nawet przejęty przez innego przewoźnika, gdyż Polska i Warszawa to zdecydowanie inny rynek niż Węgry i Budapeszt gdzie Malev faktycznie po prostu zniknął)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy