PLL LOT najbardziej punktualną linią w Europie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
25 maja 2023 10:00
Polskie Linie Lotnicze LOT mogą pochwalić się najlepszą punktualnością spośród wszystkich przewoźników realizujących połączenia europejskie za ub. miesiąc. Przewoźnik z Lotniska Chopina wyprzedził pod kątem punktualności m.in. Iberię i Norwegiana.
Reklama
Cirium, opiniotwórcza marka zajmująca się gromadzeniem i analizą danych lotniczych, opublikowała listę najbardziej punktualnych przewoźników w ub. miesiącu. W czwartym miesiącu trwającego roku LOT wykonał 8,1 tys. lotów rozkładowych, a aż 89,25 proc. z nich odbyło się na czas. Przewoźnik wyprzedził w europejskim zestawieniu m.in. hiszpańską Iberię (ze wskaźnikiem punktualności na poziomie 87,28 proc.) oraz norweskiego Norwegian Air Shuttle (ze wskaźnikiem punktualności na poziomie 87,15 proc.). Na dalszych miejscach znalazł się austriacki Austrian Airlines oraz fiński Finnair.


Warto odnotować, że od początku roku LOT znalazł się w pierwszej piątce najbardziej punktualnych przewoźników europejskich aż trzykrotnie. W pierwszym miesiącu roku uplasował się na piątym miejscu (realizując 87,52 proc. lotów na czas), a w trzecim - na drugim, tuż za plecami Austrian Airlines (realizując 88,29 proc. lotów na czas). W rejonie Azji i Pacyfiku najbardziej punktualną linią został Air New Zealand, natomiast w Ameryce Północnej - Delta Air Lines. Copa Airlines nie miał sobie równych w Ameryce Południowej, a Oman Air na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Najbardziej punktualnym przewoźnikiem niskokosztowym został południowoafrykański Safair.

Wśród największych lotnisk, liderem została kolumbijska Bogota (BOG) z punktualnością na poziomie 87,43 proc. Podium uzupełnili: indyjski Hajdarabad (HYD) oraz katarska Doha (DOH). Wśród średnich lotnisk, wyróżniła się Osaka (ITM), natomiast wśród małych - Nagoja (NGO).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama