Oman Air zostanie członkiem oneworld

17 maja 2023 12:48
Na początku 2024 roku sojusz oneworld zyska nowego członka. Będzie nim omański narodowy przewoźnik - Oman Air.
Reklama
Trzeci największy sojusz linii lotniczych na świecie umacnia swoją pozycję na Bliskim Wschodzie. Na początku przyszłego roku do oneworld dołączy Oman Air, który obecnie ma status członka-elekta. Narodowe linie lotnicze Omanu są trzecimi w regionie, po Royal Jordanian i Qatar Airways, które wstąpiły do sojuszu. Flagowi przewoźnicy Jordanii i Kataru weszli w struktury oneworld kolejno w 2007 i 2013 roku. Warto dodać, że Oman Air blisko współpracuje z Qatar Airways, które również były zaangażowane w proces przyjmowania Omańczyków do aliansu.

Sam sojusz został założony w 1999 roku przez British Airways, American Airlines, Canadian Airlines (były członek), Cathay Pacific i Qantas. Obecnie oneworld zrzesza 13 członków, którymi oprócz wcześniej wymienionych są Alaska Airlines, Finnair, Iberia, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Royal Air Maroc i SriLankan Airlines.

W przeszłości, do towarzystwa należały również takie linie lotnicze jak Aer Lingus, Air Berlin, LATAM Airlines, S7 Airlines, Malev, Mexicana i US Airways. Przewoźnicy ci zakończyli współpracę z aliansem z przyczyn jakich jak bankructwo, fuzja z innym przewoźnikiem, zawieszenie w prawach członka czy też dobrowolna rezygnacja z członkostwa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy