airBaltic musi wydzierżawić samoloty

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
28 marca 2023 10:23
1 komentarz
Łotewski przewoźnik, airBaltic, został zmuszony do wynajęcia czterech samolotów na dwa miesiące.
Reklama
airBaltic zmaga się z niewystarczającą liczba samolotów. Linia lotnicza z Rygi musiała wynająć cztery odrzutowce, które będą wykonywać operacje dla Łotyszy w okresie od 27 marca do 31 maja br. Takie rozwiązanie okazało się konieczne, aby zapewnić realizację zaplanowanego programu przewozowego airBaltic. Problemy przewoźnika wynikają z opóźnień przeglądów silników Pratt & Whitney, którymi są napędzane A220. Airbus A220-300 to jedyny typ samolotu we flocie łotewskiej linii, która liczy 39 maszyn.

Le Journal de l'Aviation podaje, że aidBaltic wydzierżawi następujące samoloty: CRJ-900 od firmy XFly, dwa A320 tj, po jednym od Danish Air Transport i Cypeys Aieways oraz A319 od Carpatair.


- Wydłużony czas prac konserwacyjnych silników Pratt & Whitney powoduje zakłócenia w działalności airBaltic. Pratt & Whitney, nasz wieloletni partner, nie mógł dotrzymać obietnicy skrócenia czasu prac nad silnikami. Z tego powodu airBaltic zapewnił sobie brakującą pojemność wynajmując samoloty w ramach umów ACMI. Jestem przekonany, że problem zostanie szybko rozwiązany - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.

Fot.: Materiały prasoweOstatnie komentarze

wroord 2023-03-28 15:06   
wroord - Profil wroord
Dziwne bo dopiero co wynajmowali swoje samoloty dla Swiss i Eurowings.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama