Ryanair: Chrońmy pasażerów – utrzymajmy niebo UE otwarte

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
20 marca 2023 15:40
Ryanair wzywa pasażerów Unii Europejskiej do podpisania petycji "Chrońmy pasażerów – utrzymajmy niebo UE otwarte" i przyłączenia się do wezwania Komisji Europejskiej do ochrony pasażerów poprzez ochronę przelotów podczas strajków francuskich kontrolerów ruchu lotniczego.
Reklama
Tylko w bieżącym roku strajki francuskich kontrolerów lotów doprowadziły do opóźnienia/odwołania lotów ponad 1 mln pasażerów linii lotniczych. Mimo że to francuskie ATC strajkuje, większość pasażerów, których loty zostały zakłócone, nie leci do/z Francji, ale przelatuje nad francuską przestrzenią powietrzną w drodze do celu (np. Wielka Brytania - Hiszpania, Włochy, Grecja). Prawo francuskie niesprawiedliwie chroni loty krajowe, co oznacza, że loty francuskie są chronione, ale loty niefrancuskie zostają odwołane. Ponieważ obecnie nie istnieje żadna unijna regulacja chroniąca loty nad francuską przestrzenią powietrzną podczas strajków francuskiej ATC, Ryanair domaga się od Komisji UE podjęcia następujących działań:
  • Ochrona lotów nad francuską przestrzenią powietrzną podczas strajków ATC (z wykorzystaniem przepisów dotyczących usług), tak jak ma to miejsce w Grecji, Włoszech i Hiszpanii.
  • Umożliwienie innym europejskim kontrolerom lotów na zarządzanie lotami nad Francją podczas strajku francuskich kontrolerów
  • Upoważnienie francuskich związków zawodowych kontrolerów ruchów do udziału w wiążącym arbitrażu przed ogłoszeniem strajku.
Gdy petycję podpisze 1 milion pasażerów, zostanie ona złożona do Komisji Europejskiej, aby zażądać podjęcia działań mających na celu ochronę europejskich pasażerów i ich rodzin poprzez utrzymanie otwartego nieba w UE podczas strajków francuskich kontrolerów lotów.


- Chociaż szanujemy prawo do strajku, jest całkowicie nie do przyjęcia, że europejskie loty pasażerskie, które przelatują nad Francją, są nieustannie opóźniane lub odwoływane przez strajki francuskich kontrolerów lotów. Jak dotąd w 2023 r. ponad milion pasażerów z UE stanęło w obliczu niepotrzebnych opóźnień/odwołania w wyniku 14 oddzielnych strajków francuskich kontrolerów lotów, przy zerowych działaniach podjętych przez Komisję Ursuli von der Leyen w celu ich ochrony. To po prostu nie fair, że tylko loty do i z Francji są chronione. "omimo wielokrotnych, pozostających bez odpowiedzi wezwań Komisji UE do ochrony lotów pasażerskich poprzez utrzymanie otwartego nieba nad UE podczas strajków francuskich kontrolerów lotów, Ryanair uruchomił ogólnoeuropejską petycję "Chrońmy pasażerów – utrzymajmy niebo UE otwarte" w której pasażerowie proszeni są o wsparcie naszego apelu do Komisji UE o podjęcie działań mających na celu ochronę Europejczyków i ich rodzin oraz ich planów podróży podczas strajków francuskich kontrolerów, które stały się niemal cotygodniowym zjawiskiem. Jeśli UE nie posłucha swoich linii lotniczych, to może zamiast tego posłucha milionów europejskich pasażerów - powiedział Eddie Wilson z Ryanair.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama