Podróżni airBaltic najchętniej latają na Teneryfę oraz do Monachium i Londynu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
21 marca 2023 09:15
airBaltic przeanalizował popularność swoich ryskich połączeń - najwięcej jego podróżnych korzysta z rejsów na Teneryfę, do Monachium i Londynu. W ub. miesiącu w czołówce najpopularniejszych kierunków znalazł się Dubaj.
Reklama
W comiesięcznym zestawieniu najpopularniejszych połączeń airBaltic w ścisłej czołówce znalazła się Teneryfa, Monachium oraz Londyn. Wielu pasażerów zdecydowało się na podróż do Brukseli, Paryża, Berlina, Helsinek i Amsterdamu. Na liście zabrakło tym razem Dubaju. Miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich utrzymywało się na szczycie zestawienia w okresie zimowym. Wraz z nadejściem cieplejszych dni, coraz więcej podróżnych zaczęło jednak wybierać miasta europejskie - zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych.

- Lotnictwo wraca do łask pasażerów po trudnych latach pandemii. Branża jest w korzystnej sytuacji, bez obostrzeń w podróżowaniu i innych ograniczeń. Podróżni znów rezerwują wycieczki z dużym wyprzedzeniem - przekazał w ub. miesiącu Martin Gauss, szef linii airBaltic.


W ub. miesiącu czołówkę otwierała Teneryfa, Dubaj, Paryż, Kopenhaga i Oslo. Linia lata ze swoich czterech baz operacyjnych (Ryga, Wilno, Tallin, Tampere) na przeszło siedemdziesięciu trasach. Przewoźnik korzysta z czterdziestu samolotów wąskokadłubowych Airbus A220-300. Ostatnia z maszyn (YL-ABN) trafiła na Łotwę 10 marca 2023 r. airBaltic wciąż czeka na dostawę pozostałych dziesięciu zamówionych samolotów Airbus A220-300. Airbus ma wywiązać się ze swoich zobowiązań do 2025 roku.

airBaltic jest drugim, po Delta Air Lines, największym użytkownikiem samolotów Airbus A220-300. Przewoźnik ze Stanów Zjednoczonych korzysta z sześćdziesięciu takich maszyn. W ub. roku linia airBaltic obsłużyła 3,3 mln pasażerów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama