Lufthansa odebrała czwartego dreamlinera

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
20 marca 2023 09:30
Kilka dni temu (16.03) Lufthansa przywitała w swoich szeregach czwartą maszynę Boeing 787-9 Dreamliner. Samolot o znakach rejestracyjnych D-ABPE przyleciał do Frankfurtu z Everett. To jedna z pierwszych dostaw Boeinga po ponownym zawieszeniu linii produkcyjnej przez FAA.
Reklama
23 lutego 2023 r. Boeing otrzymał nakaz wstrzymania dostaw dreamlinerów przez Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) z uwagi na wykrytą wadę techniczną kadłuba, co znów opóźniło realizację zobowiązań amerykańskiego producenta wobec swoich klientów. Powtórna autoryzacja FAA została wydana 10 marca 2023 r. i bez zbędnej zwłoki Boeing przywrócił płynność łańcucha dostaw. Jednym z pierwszych operatorów, do którego trafił samolot Boeing 787-9 Dreamliner po autoryzacji FAA została Lufthansa.


Dreamliner wylądował w Niemczech 16 marca 2023 r. po nocnym, dziewięciogodzinnym rejsie z amerykańskiego Everett, gdzie zlokalizowana jest główna fabryka producenta. Samolot Boeing 787-9 Dreamliner o znakach rejestracyjnych D-ABPE otrzymał nazwę własną "Düsseldorf", po jednym z większych miast w Niemczech. Düsseldorf jest stolicą kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Oznacza to, że Lufthansa posiada już flotę czterech dreamlinerów ("Berlin", "Frankfurt am Main", "Kiel" oraz "Düsseldorf"). Docelowo, niemiecki przewoźnik będzie dysponował trzydziestoma dwoma samolotami Boeing 787-9 Dreamliner.

W nadchodzącym sezonie letnim Lufthansa będzie korzystała z dreamlinerów na sześciu trasach międzykontynentalnych z Frankfurtu do Newark, Detroit, Dallas, Denver, Austin i Montréalu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama