Współpraca LOT-u z Itaką. MAX z nowym malowaniem

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
20 marca 2023 09:00
2 komentarze
Partnerstwo Polskich Linii Lotniczych LOT z Itaką zaowocowało nowym malowaniem reklamowym jednego z samolotów Boeing 737 MAX 8. Maszyna o znakach rejestracyjnych SP-LVL przywdziała wzór Klubu Przyjaciół Itaki oraz EnergyLandii i już lata z pasażerami.
Reklama
MAX trafił do LOT-u pod koniec ub. roku i do niedawna latał w malowaniu swojego poprzedniego operatora, czyli upadłej linii rumuńskiej Blue Air. W ostatnich dniach kadłub samolotu pomalowano według tradycyjnego wzoru LOT-u z reklamowym akcentem na stateczniku pionowym. W ramach partnerstwa z Itaką, maszyna będzie reklamowała Klub Przyjaciół Itaki oraz EnergyLandię, która jest największym parkiem rozrywki w naszym kraju i jednym z większych w tej części kontynentu. Z kolei Klub Przyjaciół Itaki jest inicjatywą touroperatora stworzoną z myślą o najmłodszych podróżnikach.


Współpraca została potwierdzona przez Itakę. Biuro dodało, że samolot Boeing 737 MAX 8 w reklamowym malowaniu będzie latał m.in. na wakacyjnych trasach czarterowych organizowanych przez touroperatora. Partnerstwo ma potrwać przynajmniej rok. Pierwsi podróżni mieli okazję dostrzec maszynę LOT-u w nowym malowaniu 15 marca 2023 roku. W ciągu kilku ostatnich dni MAX zdążył już odwiedzić m.in. Frankfurt i Tel Awiw.

We flocie LOT-u jest już jedenaście MAX-ów, z czego sześć trafiło do Polski po bankructwie Blue Air. Ostatnia z maszyn wylądowała na Lotnisku Chopina 17 stycznia br. i wciąż nie rozpoczęła lotów komercyjnych. Samolot "Itaki" jest dopiero drugim MAX-em z okolicznościowym malowaniem. Poza nim, maszyna o znakach rejestracyjnych SP-LVD otrzymała wzór "Proud of Poland's Independence" z okazji 100. niepodległości naszego kraju.

Fot.: Sebastian Fuśnik

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2023-03-22 10:38   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@carl
jest to pewne, że Itaka nie zapłaciła nic za tą reklamę?
Carl 2023-03-20 12:11   
Carl - Profil Carl
Firma osiaga smieszne wyniki finansowe, a potrafi bezmyslnie tracic kase na farbe. Brawo.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama