Air France: Więcej lotów do Azji, Ameryki i Afryki

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 marca 2023 10:00
Air France opublikował letnią siatkę połączeń. Przewoźnik z Paryża ma ambicję latać na 191 kierunkach, odbudowując swoją przedpandemiczną ofertę. W nadchodzącym okresie wakacyjnym postawi na Azję, Amerykę i Afrykę.
Reklama
Air France rozpoczął przygotowania do sezonu letniego. Plan Francuzów zakłada realizację lotów na 191 kierunkach w ramach 89 krajów na całym świecie. Oznacza to, że nadchodzące lato będzie równie intensywne, co to przed pandemią koronawirusa. Air France zaplanował wiele ciekawych powrotów m.in. do Pekinu, Szanghaju i Hong Kongu. Przybędzie też rejsów do Tokio (Haneda i Narita). Podróżni mogą liczyć również na więcej rotacji do Ameryki Północnej. Przewoźnik zamierza sprostać rosnącemu popytowi na północnoamerykańskich kierunkach, więc w szczycie sezonu będzie latał do Stanów Zjednoczonych z częstotliwością nawet 180 lotów tygodniowo na czternastu amerykańskich trasach. Ponadto, Air France będzie odwiedzał Kanadę w ramach 50 rejsów w tygodniu na pięciu trasach.


Oczywiście, większość oferowania Air France wciąż będzie skupiała się na rynku europejskim i śródziemnomorskim. W nadchodzącym sezonie letnim Francuzi będą wykonywać nawet 650 lotów krótkiego i średniego dystansu każdego dnia, w tym do wielu sezonowych kurortów wakacyjnych. Wśród okresowych tras Air France znajdą się połączenia m.in. do Grecji, Algierii, Maroka i Tunezji. Dodatkowo, należąca do przewoźnika Transavia France uzupełni ofertę Air France o kolejnych niespełna 200 kierunków.

W sezonie wakacyjnym Air France będzie kontynuował montaż swoich najnowszych kabin dalekodystansowych w kolejnych samolotach szerokokadłubowych. Mowa o przynajmniej dwunastu maszynach Boeing 777-300ER, które można obecnie spotkać na trasach z Paryża do Nowego Jorku, Dakaru i Rio de Janeiro a od 27 marca 2023 r. również do Johannesburga. Przewoźnik zapewnił, że jego produkt znacząco podniesie komfort lotów dalekodystansowych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama