Emirates przyspiesza i zwiększa przepustowość operacji

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
14 marca 2023 14:26
W najbliższych miesiącach dotychczasowe trasy do Europy, Australii i Afryki będą obsługiwane przez większą liczbę lotów Emirates, natomiast w Azji Wschodniej będą przywracane połączenia do kolejnych miast.
Reklama

W ciągu ostatnich miesięcy linie lotnicze Emirates zwiększyły liczbę operacji realizowanych w swojej siatce połączeń: wznowienie usług do pięciu miast, uruchomienie lotów do nowego miejsca (Tel Awiw), zwiększenie liczby połączeń na istniejących trasach o 251 lotów tygodniowo oraz dalsze wprowadzanie ulepszeń usług oferowanych w powietrzu i na ziemi.

Linie Emirates kontynuują rozbudowę swojej globalnej siatki połączeń i zwiększają przepustowość, aby zaspokoić zapotrzebowanie na podróże na całym świecie. Nasz rok finansowy rozpoczął się dość spokojnie, ponieważ wstrzymaliśmy się ze zwiększaniem operacji do momentu zakończenia w czerwcu planowanego programu renowacji północnego pasa startowego na międzynarodowym lotnisku w Dubaju. Od lipca 2022 r. trwa nasza nieprzerwana ekspansja – mówi Adnan Kazim, Chief Commercial Officer Emirates Airline.


– Popyt ze strony klientów okazał się bardzo duży, a nasze przyszłe rezerwacje również są solidne. Emirates intensywnie pracują na kilku frontach - aby przywrócić zdolność przewozową tak szybko, jak tylko pozwoli na to ekosystem, a jednocześnie unowocześnić naszą flotę i produkty, aby nasi klienci zawsze mogli cieszyć się jak najlepszymi wrażeniami z podróży Emirates. Dotychczas cztery z naszych samolotów A380 zostały całkowicie odnowione i wyposażone w nowe wnętrza kabin i fotele w klasie ekonomicznej premium, a kolejne maszyny będą wracać do służby wraz z przyspieszeniem programu modernizacji wartego 2 mld USD – dodaje Kazim.

Nadchodzące wdrożenia A380 w sezonie Northern Summer 2023:

Emirates kontynuują zwiększanie skali operacji A380, wprowadzając ponownie dwupokładowca do swojej siatki połączeń: Glasgow (od 26 marca), Casablanca od (15 kwietnia), Pekin (od 1 maja), Szanghaj (od 4 czerwca), Nicea (od 1 czerwca), Birmingham (od 1 lipca), Kuala Lumpur (od 1 sierpnia) i Tajpej (od 1 sierpnia).

Nadchodzące rozszerzenia i ulepszenia usług na trasach według regionów:

Europa:

 • Amsterdam: z 14 do 19 lotów tygodniowo od 2 kwietnia.
 • Ateny: Dodanie codziennego sezonowego połączenia w celu zaspokojenia letniego popytu w okresie od 1 czerwca do 30 września.
 • Bolonia: od 5 lotów tygodniowo do codziennego lotu od 1 maja.
 • Budapeszt: od 5 lotów tygodniowo do codziennego połączenia od 1 czerwca.
 • Londyn: rozpoczęcie drugiego codziennego połączenia do Londynu Stansted 1 maja. Dzięki temu londyńskie operacje Emirates wzrosną do 11 lotów dziennie - w tym 6 razy dziennie do Londynu Heathrow i 3 razy dziennie do Gatwick.
 • Wenecja: z 5 do 6 lotów tygodniowo od 26 marca, zwiększając do codziennego połączenia od 1 czerwca.

Afryka:

 • Kair: z 25 do 28 lotów tygodniowo do 29 października.
 • Dar es Salaam: z 5 lotów tygodniowo do codziennych lotów od 1 maja.
 • Entebbe: z 6 lotów tygodniowo do codziennych lotów od 1 lipca.

Australia i Nowa Zelandia:

Bezpośrednie loty Emirates do Australii powrócą do poziomu sprzed pandemii na trasach do Sydney od 1 maja, Melbourne od 26 marca i Brisbane od 1 czerwca.

 • Brisbane: Linie Emirates zwiększą liczbę lotów do 14 tygodniowo do Brisbane, dzięki dodatkowemu codziennemu połączeniu od 1 czerwca.
 • Christchurch: ponowne uruchomienie codziennego połączenia z Dubaju przez Sydney od 26 marca.
 • Melbourne: Od 26 marca zwiększenie liczby lotów do trzech dziennie przez Singapur. Oznacza to zwiększenie zdolności przewozowej na trasie do Melbourne i przywrócenie połączenia między Singapurem a Melbourne. Pozostałe dwa loty dziennie z Melbourne do Dubaju odbywają się bez międzylądowania.
 • Sydney: dodanie trzeciego codziennego połączenia bez przesiadek od 1 maja.

Azja Wschodnia:

 • Bangkok: Dodanie piątego codziennego połączenia od 1 sierpnia.
 • Pekin: Uruchomienie codziennych lotów bez międzylądowania Boeingiem 777-300ER od 15 marca i wprowadzenie lotów A380 od 1 maja. Drugi dzienny lot samolotem A380 zostanie uruchomiony od 1 września.
 • ongkong: Dodanie codziennego lotu bez przesiadek od 29 marca. Zwiększa to operacje Emirates do 14 lotów tygodniowo, w tym dotychczasowe codzienne połączenia Dubaj-Bangkok-Hongkong.
 • Kuala Lumpur: Dodanie trzeciego lotu dziennie od 1 czerwca.
 • Tokio: Wznowienie połączeń do Tokio Haneda z dziennymi rejsami 2 kwietnia. Tym samym japońskie operacje Emirates wzrosły do 21 lotów dziennie, w tym codzienne połączenie A380 do Tokio-Narita i codzienne połączenie Boeingiem 777 do Osaki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N